Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit lehet tenni? Ha jogtalanul...

Mit lehet tenni? Ha jogtalanul követel egy cég ( vatera) kb.38 ezret ( 12+26) már az Intrum Justitián keresztül. Rejtett költség miatt gyorsan bepörgettek valami termék betételi díjt? Nem érzem jogosnak.

Figyelt kérdés
A telefon csengőhangokkal is átvertek már, de ott levonták. Itt nincs honnan levonják, hogy lehetne fellépni az igazsságtalanság ellen?

2017. máj. 29. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

"Ha jogtalanul követel egy cég ( vatera) kb.38 ezret ( 12+26) ... Rejtett költség miatt gyorsan bepörgettek valami termék betételi díjt? Nem érzem jogosnak."


Nos, az, hogy te jogosnak érzed vagy sem, egy dolog. Nem védem a Vaterát, mert vannak dolgai, DE!:

Amikor regisztrálsz, akkor egyben elfogadod a Felhasználási Feltételeket is - csak az a baj, hogy ezt a legtöbben el sem olvassák... :-(

Mint ahogy azt sem olvassák el, hogy mi mennyibe kerül (díjtáblázat): listázási díj, termék kiemelése, stb. Sem azt nem tudják sokan - és ez viszont tényleg nagyon rosszul van megcsinálva, hogy ha indítasz egy aukciót a Vaterán, kiemeled és átlistázod a teszveszre is, akkor bizony dupla kiemelést számol, mert mindkét oldalon kiemeli.

Vagy pl. ha bejelölöd az aukció indításakor (9 ft), hogy addig indítsa újra, amíg el nem adod, akkor annyiszor fog 9 ft-ot számolni, ahányszor elindul.

Szóval valószínűleg az történt, hogy ÚGY HASZNÁLTAD A Vaterát, HOGY NEM ISMERTED A MŰKÖDÉSÉT, majd később nem is fizettél (erre lett volna kb. 1 hónapod a számla megérkezésétől), erre átkerült az Intrumhoz.

ha kifogásod volt a számla ellen, akkor a Vatera felé kellett volna jelezni - ezt megtetted?


Esetleg a fogyasztóvédelemnek (már ha van még ilyen) lehet jelenteni, de nem hiszem, hogy akár pert nyernél, mert minden le van írva: a szabályok nem ismerete viszont nem mentesít a betartásától.

Nem véletlenül szoktam leírni, hogy előbb ismerkedjen meg valaki a kereskedéssel, olvassa el a jobb felső sarokban lévő Súgó-t, s csak azután csapjon bele az eladásba. simán hülének szoktak ilyenkor nézni és jól lehúznak: "tudom én, nem kell kioktatni!", stb. Pedig csak ilyen dolgoktól akarok megvédeni másokat...

2017. máj. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben egyetéertek az elso hozzaszoloval, lenyegeben leirt mindent. Egyetlen egy alkalommal tudnal nyerni, ha olyan dolgot szamlaztak, ami nincs benne a felhasznaéasi feltetelekben. Es azert valljuk be, ez nem annyira nyilvanvalo, mert lehet a legaprobb betuvel, de benne van minden.
2017. máj. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

Nem vert át senki, te vagy figyelmetlen. A telefon csengőhangokkal sem, tuti ott volt kis betűvel.


Fizesd ki, mert ez már csak több lesz!


Vedd tudomásul, te voltál figyelmetlen.

2017. máj. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
érdekes, évek óta használom a vaterát.. és nálam még sosem voltak rejtett költségek amiket kiszámláztak volna a tudtom nélkül..
2017. máj. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az volt, amit az első válaszoló írt, hogy automatikusan bepörgette a feltöltési díjat. Nem csináltam kiemelést. Azért akárhol hirdettem , mindig előre közölték, hogy mennyit kell majd fizetni, beleegyezek-e OK ? Csak ezután küldték a számlát és annyit, amennyibe beleegyeztem. Itt tapasztaltam meg a csengőhangoknál elöször ilyen lehúzást, hogy akármennyiről is küldhetenek számlát, mindegy hogy elégedett vagyok-e. A Vaterán azért szörnyen el van rejtve ez hogy ilyenkor sokszorozódik a fizetnivaló és jelzem, nem is sikerült többet eladni, mint elözőleg. Azért azt nem értem, hogy ahol én dolgozom ott jön a vendég és elég ha nem volt elégedett, már vissza kell adnunk a pénzt. Miért van az , hogy van akikre szerintettek ez nem érvényes?
2017. máj. 29. 18:20
 6/8 anonim ***** válasza:

" Azért azt nem értem, hogy ahol én dolgozom ott jön a vendég és elég ha nem volt elégedett, már vissza kell adnunk a pénzt. "


Az a te egyeni ceged sajat szabalyzata, valtoztassatok rajta es akkor nem kell visszafizetni.

2017. máj. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tehát most mit kell kifizetned?


Termékfeltöltési díjat vagy kiemelési díjat vagy eladás utáni jutalékot?

2017. máj. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Termékfeltöltési díjat ráadásul automata felpörgetés után. Nekem azokkal nem lenne bajom, amit előzetesen ellenőrizve megkapok, hogy annyiba fog kerülni.
2017. máj. 30. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!