Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tudnék róla, ha lenne tb...

Tudnék róla, ha lenne tb tartozásom?

Figyelt kérdés

Igaz az, hogy a NAV évente megkeresi azt, akinek tartozása van, ugye?

Az a helyzet, hogy még 2012-ben, mikor munkanélküli lettem, nem tudom, hogy a munkanélküli lejárta és az, hogy kértem az önkormányzat általi tb fizetését, nem volt-e kis hézag a kettő között. Egy biztos: levelet sosem kaptam-e témában semmilyen hatóságtól, és már évek óta aktív munkaviszonyom van. Ha volt hézag, talán az önkormányzat fizette volna be?

CSOK igénylés miatt merült fel bennem a kérdés. Nem akarok meglepetést.


2017. jún. 1. 08:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Online meg tudod nézni az adószámla egyenleged ha van ügyfélkapu regisztrációd.
2017. jún. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A kérdésre tudsz választ adni? Kellett volna értesítsenek, igaz? Vagy levonták volna ezer éve bérből, mit tudom én?
2017. jún. 1. 09:13
 3/10 anonim ***** válasza:
A párom szokott évente kapni levelet a NAV-tól, hogy túlfizetése van. Pár éve szintén munkanélküliként vmit elrontott, rossz adószámlára (vagy hogy hívják) fizette be a tb-t, igy szja-nak könyvelték. Aztán befizette jó helyre is, de az szja-nál azóta is túlfizetésként jelentkezik (igényeltem már vissza ilyen-olyan jogcímen a NAV-tól, de itt kifog rajtam az ányk, és mivel csak 1500 forint, nem fogok könyvelőhöz rohanni miatta). Szóval igen, küldenek róla levelet. Bérből nem vonják csak úgy le, a tudtod nélkül.
2017. jún. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Akkor elviekben nincs miért paráznom, ugye?
2017. jún. 1. 10:09
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs, de engem biztos nem nagyna nyugodni, és csináltatnék ügyfélkaput, ha nincs. Vagy beballagnék a NAV-hoz megkérdezni.
2017. jún. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Van ügyfélkapum, de kiemelt adózóként nem kérhetem le, vagyis gondolom emiatt nem engedi a tartozásost. A CSOK-hoz szükséges "nullás" adóigazolásom kiállítása folyamatban van, tehát majd úgyis megtudom, ha van.
2017. jún. 1. 10:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem értesítenek automatikusan. De 45 nap szünet lehet, addig nem kell fizetni.
2017. jún. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A végrehajtásról kapsz csak értesítért. Az önkormányzat meg nem fizet semmit csak ha kérvényezted és megítélik.
2017. jún. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az önkormányzatnál igényelni kell, ez meg is történt, egy ideig ők fizették, amíg munkába nem álltam. Csak arra lettem volna kíváncsi, mivel sok helyen úgy említik, hogy kérem a tb-m rendezését az önkormányzattól, akkor visszamenőleg azt az 50 valahány napot is rendezték-e?


A 45 napba akkor férek bele, ha pont 5 évre visszamenőleg nézik csak, mert átlóg a biztosítatlan időszakból 41 nap, utána már mindig rendezve van. Ez számít?

2017. jún. 1. 23:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk a pontos dátumokat, de én úgy gondolom, ha lenne tartozásod, már tudnál róla. Főleg, ha 2012. évről beszélünk. :)


A munkanélküli után is van passzív jogon eü. ellátásra jogosultságod.

Az önkormányzat pedig nem fizeti be helyetted, hanem mentesít a járulék fizetése alól a hatósági bizonyítvány kiállításával. Visszamenőleg nem állapítja meg a rászorultságodat, tehát visszamenőleges időszakot ne keverjünk bele.

2017. jún. 2. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!