Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha a munkáltató készítette az...

Ha a munkáltató készítette az adóbevallásom mikor kapom meg a gyerekek után járó adókedvezményt?

Figyelt kérdés
Még semmit nem kaptam és június van.. Mennyi idejük van? Módosítattam még május 12-én mert nem jól kértem.

2017. jún. 9. 10:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Beérkezéstől számított 30 nap múlva. Május 12 után még visszaadtad a munkáltatónak, vagy akkor már te magad vitted be a NAV-hoz/postára? A mulkáltató is ülhetett még rajta pár napot, sztem legjobb esetben jövő hét vége, de inkább a következő hétre tippelnék.
2017. jún. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha HIVATALOSAN készítette el a munkáltató a dolgozója adóbevallását (munkáltatót terheli a felelősség), akkor annak elkészülte után a következő fizetésnél a különbözetet számfejtenie kell, és a bérrel együtt kifizetni.


Munkáltató által elkészített bevallásnál a munkáltató fizeti ki a járó összeget bérfizetéskor, és vonja le a fizetendő összeget szintén bérfizetéskor. Levonás esetén külön jogszabály írja elő, hogy egyszerre mekkora összeget és maximum hány részletben vonhat le a fizetésből. Az SZJA rendezését pedig úgy intézi a NAV-val, hogy annyival kevesebbet, vagy annyival többet kell neki utalnia az állami kasszába a kötelező havi bevallásokkal együtt.

Tehát nem a NAV utal Neked, hanem a munkáltató rendezi Veled, Ő pedig tovább rendezi a NAV-val.


Ha NEM HIVATALOSAN készítette el a munkáltató a bevallásod (Téged terhel a felelősség a benne foglaltakért), hanem csak "szerelemből", akkor a NAV-hoz történő beérkezést követő 30 napon belül indítják el az utalást. Ha késnének vele, akkor késedelmi pótlékkal emelten utalják ki. Ez az az eset, amikor a NAV fogja kifizetni, nem a munkáltatótól kapod meg.

Ez hivatalosan nem a munkáltató által készített bevallás, hanem önadózóként elkészített bevallásod, csak éppen a munkáltató egyik hozzá értő dolgozója töltötte ki helyetted.

2017. jún. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!