Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha bitcoin árfolyamnyereséget...

Ha bitcoin árfolyamnyereséget realizálok, minek számít az adóbevallásban, mennyit kell utána adózni, s hogyan kell igazolnom az egészet, milyen papírokkal?

Figyelt kérdés
2017. jún. 28. 11:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire vagy ezekkel tisztában. Először a bitcoin tőzsdénél fizetsz díjat minden adásvételi ügylet után. Utána a keletkezett haszonnak utalási és pénz visszahívási költségei is vannak. Ha átváltod a dollárodat vagy az euródat - amiben kereskedtél - másik devizanembe - ha pl forintba - akkor az is további költség és árfolyam veszteség. Ezután ha már a kezedben van a forint akkor évente egyszer kell leadózni az így megmaradt nyereségből 15% SZJA és 14% EHO fizetendő. Ennyi fizetendő más árfolyam nyereségek után is. Mint pl a tőzsdei nyereségek után is - különben a bitcoin abban is hasonlít a tőzsdéhez hogy ugyanolyan szerencsejáték mint a tőzsde és lehet nagyokat nyerni vagy elbukni az összes pénzt is. Tőkeáttétes ügyletbe soha ne keveredj mert az összes pénz elbukása után még nagy tartozásod is lesz.
2017. júl. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
és milyen papirokkal kell igazolni?
2017. júl. 23. 09:17
 3/11 anonim ***** válasza:
Az adóbevallásban semmilyennel, egyszerűen bevallod az összeget, aztán ha a NAV valamiért meg akarja nézni (ami nem valószínű) akkor majd ők megmondják, hogy mit akarnak látni. Gondolom a vásárlások-eladások tényét, időpontját, összegét, úgyhogy őrizz meg minden bizonylatot az ügyleteidről, wallet infókkal együtt.
2017. júl. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
sok éve vettem, nincs semmi papir. max az eladásról lenne. de akkor hog ybizonyitom, mi a nyereség része?
2017. júl. 27. 20:21
 5/11 anonim ***** válasza:

Egy walletben van, vagy többen? Érintetlenek, vagy tologattad őket?


A legegyszerűbb eset, ha sok éve egyben vetted a bitcoinjaidat 1 walletbe, és most egyben eladod a wallet teljes tartalmát. Ebben az esetben visszanézed a pontos árfolyamot a bejövő timestamp idejében, felszorzod a bitcoinok számával (ha dollárban vetted, átváltod azt is forintra ugyanabban az időpontban nézett árfolyamon) és ezt az összeget levonod abból, amit az eladással kapsz kézhez forintban. Ez az adóalapod, erre fizeted az SZJA-t és EHO-t.


Ha sok évvel ezelőtt több különböző alkalommal vettél bitcoint, esetleg össze is vontad a walletjeidet, akkor kicsit jobban oda kell figyelni, nehogy beléd lehessen kötni.


Melyik helyzet áll fenn?

2017. júl. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

utóbbi eset érdekes lehet valóban. akkor hogy igazolja, ha tőzsdén belül folyamatosan mozgatta, olykor tőzsdék között is. néhány tőzsde és néhány wallet becsődölt, stb..

mi ilyenkor az eljárás? az eredetet ekkor nehezen tudja igazolni. airdrop, bounty-k, stb..

2017. dec. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Most csak érintem a témát:

Hanem most elképzeltem hogy egy NAV-os ezt olvassa és akkor azt gondolja hogy itt mindenki hülyére keresi magát kriptopénzzel és el akarja titkolni. Az egész világon legalább annyian buknak is rajta (mert ugye azoknak a cápáknak akik nagyot szakítanak - a profitjukat azok pénzéből fizetik akik buknak) vagy nullszaldóra jönnek ki (s lehet is bukni mert sokan rosszkor veszik ki a pénzt vagy feladják vagy csalódnak stb.) mint ahányan nyernek és egy átlag magyar ember ha szerencsés is akkor sem fog (talán nagyon ritka kivétellel) annyit keresni ezen hogy az számottevő legyen.

2017. dec. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7: Nem gondolom, hogy sok magyar hülyére kereste volna magát, de az tévedés, hogy "legalább ugyanannyian" buktak rajta, mint nyertek. Egy olyan terméken aminek döntően felfelé ment az értéke, médpedig drámaian, nyilván sokkal többen nyertek, mint vesztettek. Legalábbis eddig.


Tekintve hogy a bitcoinnál még gyerekcipőben járnak a másodlagos piacok, derivatívák, bukni alapvetően csak az árfolyamcsökkenéseken lehet, nyerni pedig a növekedésen. Eddig a növekedés volt a jellemző, nagyságrendekkel nagyobb mértékű, mint az egyes hullámvölgyek. Tehát főleg nyertesei vannak a dolognak eddig.

2017. dec. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az "X profitja Y vesztesége" gondolathoz meg csak annyit, hogy ez egy nullszaldós játékra igaz, robbanásszerűen növekvő piacra nem. Attól, hogy én 2x-es nyereségnél kiszállva eladtam a bitcoinomat a cápának aki utána még 10x-es nyereséget csinált belőle, attól még nekem is van profitom. Persze ettől én még madárnak érzem magam, elszalasztott lehetőséget siratok, verem a fejem a falba, de pénzt kerestem és adóznom kell utána.
2017. dec. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8. és 9. választ adó válaszolónak de nem a vita kedvéért:

Nem tudhatjuk pontosan hogy milyen arányban vannak a nyertesei és a vesztesei. Alapvető gazdasági és tőzsdei törvényszerűségek miatt (amik minden ellenkezés ellenére igazak a kriptopénzekre is) saccoltam és erős a gyanúm hogy ha milliárdos befektetők sokat kerestek rajta akkor a másik oldalon lennie kell egy negatív egyenlegnek is (hiába emelkedett eddig kisebb nagyobb esésekkel tarkítva). Persze olvastam is sztorikat és vannak nem olyan vidámak és lesznek is mint ahogy néhány kiugró sikersztori is (nyilván utóbbiak vannak többségben mert a sikert reklámozzák de az ellenkezőjét nem - pedig a veszteség sem szégyen mert elég hozzá egy rosszul megválasztott lépés vagy pánik eséskor vagy még sok más tényező).

Szokták mondani hogy mindenki magából indul ki és itt most ennek a lényegét ragadnám meg azzal hogy tegyük fel nyertél rajta de ez nem biztos hogy a "versenyzők" többségére is igaz (a többség egyébként is kisbefektető).

Akárhogy is van - most nagyon áll a bál a kriptopiacokon és nem a Bitcoin mostani visszaesése miatt hanem a mögöttes okok miatt (átformálódik - átrendeződik - a kriptopénz piac és olyan befektetői körök is beszálltak akik már képesek aktívan alakítani a piacot).

2017. dec. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!