Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem vagyok biztos abban, hogy...

Nem vagyok biztos abban, hogy jól töltöttem ki az adóbevallásomat, de már elküldtem. Meg fognak büntetni?

Figyelt kérdés
Mi van, ha rosszul számoltam? Ha megbüntetnek, mennyire büntethetnek meg? Help pls! SOS!
2010. máj. 20. 19:12
 1/2 anonim válasza:
Ha valótlan adatokat adtál meg az adóbevallásod során, az APEH belső rendszere egyből ki fogja dobni azt az adatot, ami hamis, nem megfelelő. Ha csak véletlen folytán történt a tévedés, a félreszámolás, figyelmeztetésben részesítenek, s felszólítanak, hogy mielőbb közöld a valódi adatokat.
2010. máj. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha viszont olyasmit tévedtél, ami miatt kevesebb adót vallottál be, akkor megbüntetnek. A büntetés összege függ az adókülönbözet összegétől. kb. a fele. Ha az APEH javára tévedtél, akkor azért viszont nem jár jutalom, sőt lehet, hogy "észre sem veszik."
2010. máj. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!