Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tényleg unalmas könyvelőnek...

Tényleg unalmas könyvelőnek lenni?

Figyelt kérdés

2017. júl. 12. 11:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
47%
Igen, elég monoton munka
2017. júl. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Aki ezt állítja, az max adatrögzítőt látott, nem könyvelőt...
2017. júl. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%

Ha a könyvelő csak adatot rögzít, akkor igen, dög unalom.

De könyvelő munka alatt nem csak adatrögzítést értünk, az pedig nemigen mondható unalmas munkának. Inkább stesszes...

2017. júl. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Biztos lehetsz benne, hogy minden, csak nem unalmas. Ahogy az előző válaszoló írta, inkább stresszes, különösen egy beszámolási időszakban
2017. júl. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Hogy értitek hogy stresszes? Mi miatt stresszes?
2017. júl. 13. 09:39
 6/20 anonim ***** válasza:
59%
Ezt állítom és nem adatrögzítő voltam, hanem könyvelői munkát végeztem. Szerintem nagyon unalmas és monoton munka volt, néhány évig dolgoztam könyvelőként de a végére nagyon utáltam már. Amúgy meg azért stresszes mert ha bármit elrontasz annak következményei vannak plusz nálunk elég sok határidős munka volt, főleg a december-május időszak amikor elég rendesen le voltunk terhelve és akkor mindent azonnal akartak. Plusz időnként a törvényi változások kavartak be, főleg mikor valami nem volt egyértelmű hogyan kéne, a könyvvizsgáló szintén tanácstalan, mindenki máshogy értelmezi... 6 évet húztam le könyvelőként, nekem bőven elég volt belőle. Lehet én választottam rosszul, nem nekem való szakmát, de én nagyon untam, elég "mókuskerék" hangulata volt az egésznek.
2017. júl. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
22%
hát utolsó, ha neked az állandó elfoglaltság, a folyamatos továbbképzés unalmas, akkor nem tudom milyen, amikor nem unatkozol...
2017. júl. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%

Persze, nincs is jobb továbbképzés mint a számviteli törvényből folyamatosan napra késznek lenni, micsoda izgalmak és változatosság. Folyamatos elfoglaltság? Tényleg jó móka hazavinni a munkát, miért is szeretnék mással is foglalkozni a munkámon kívűl, kinek kell hobbi, szabadidő?


Teljesen úgy állítod be mintha ez valami hihetetlen izgalmas munka lenne ahol folyamatos tréningek, szakmai továbbkepzesek vannak. Aztán a valóságban meg 8-12 órát kell a gép előtt ülni meg papírok tarsaságában tölteni plusz az aktuális változásokat kell elolvasni. Nagyritkán jött valaki a céghez ha tényleg olyan nagyobb változas történt mint hogy lecserélték az addig használt szoftvert ez volt heti nehány óra egy hónapon keresztül aztán vissza minden a megszokott kerékvágásba. Elhiszem hogy valaki szereti ezt csinálni, attól én még tarthatom unalmasnak.


Nem unatkozok ha folyamatosan lehet pörögni, emberekkel foglalkozni, új dolgokat létrehozni, kipróbálni, és nem egy irodában kell csak kuksolnom egész nap ahol a nagy szakmai továbbképzés hogy kötelező jelleggel IFRS tanfolyamra küldenek még szombatonként, mert nyilván minden vágyam minél kevesebb szabadidő.

2017. júl. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
38%
akkor rossz helyen vagy... ennyi. ÉS nem könyvelő, hanem adatrögzítő. Ha te tartanád kapcsolatot ügyféllel, te járnál ellenőrzésre, és beosztanád az idődet normálisan, nem nyafognál.
2017. júl. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
78%
Regisztrált mérlegképes könyvelőként dolgoztan és nem adatrögzítőként, plusz nem tudom te hogyan tartasz kapcsokatot de ahol dolgoztam email/telefon volt nagyjából a kapcsolattartás. Plusz multiknál dolgoztam könyvelésen szóval olyan sok emberrel nem kellett kapcsolatot tartanom és az időbeosztásommal sincs baj. Amúgy leírtam 2-szer is hogy már nem dolgozok könyvelőként, szóval a rossz helyen vagy szöveggel nem tudok mit kezdeni. Nem nyafogok, leírtam a tapasztalatom amire megkaptam hogy csak adatrögzítő vagyok, hogy tarthatom unalmasnak ezt az elfoglaltságot, nem tudom beosztani az időm stb stb. Bocs hogy nem vagyok hasraesve a könyvelői munkától, tudod lehet eltérő véleményem attól meg hogy ezek szerint te szereted ezt csinálni.
2017. júl. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!