Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tényleg unalmas könyvelőnek...

Tényleg unalmas könyvelőnek lenni?

Figyelt kérdés

2017. júl. 12. 11:41
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Mit dolgozol most #10-es?
2017. júl. 13. 23:01
 12/20 anonim ***** válasza:
68%
Marketing & PR asszistens vagyok most, illetve levelezőn tanulok kereskedelem-marketing szakon. Majd ha meglesz a diplomám marketingesként szeretnék dolgozni. Sajnos kellett jópár év mire rájöttem mivel szeretnék foglalkozni. Ennek ellénre ha érdekel a könyvelés én nem beszéllek le róla. Meglepő mód ugy fest sokan kimondottan szeretik csinálni :D
2017. júl. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
55%

Igen, van, aki szereti csinálni. Én 27 évig könyveltem egy cégnek, és lehet, hogy csak azért bírtam ennyi ideig, mert mellette TB és bérszámfejtés is volt + munkaügy és majdnem minden más irodai feladat. Ettől függetlenül stresszes, mert a jogszabályokkal napra kész kellene lenned, ami ma már 5 percenként változik, és nem mindig egyértelmű, tehát ahány embert kérdezel, mindenki másképp érti. A hatóságok is akkora szokták kitalálni, hogy miképp is kell értelmezni, amikor már múlt időben beszélünk róla, és többnyire ellenőrzések alkalmával jön elő a dolog.

Aztán belekóstoltam a könyvelőirodák világába egy picit, ahol tényleg csak a könyvelés volt, és ott "zakkantam" meg. :)

Mivel én nem csak kizárólag könyveléssel akartam foglalkozni (pont azért, mert többnyire monoton), olyan cég pedig ritka manapság, ahova sokrétű irodai munkaerő kell, ezért el is hagytam a pályát.

Jelenleg teljesen mással foglalkozom, ez nagyon változatos, színes, mindig másképp kell benne "pörögni". Remélem, ez nyugdíjas koromig kitart. :)

2017. júl. 14. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
#12-es van pénzügy számvitel diplomád? Vagy csak mérlegképes? Úgy tudom hogy egy pénzügy számvitel diplomával akármilyen üzleti pozícióban el tudsz helyezkedni.
2017. júl. 14. 11:17
 15/20 anonim ***** válasza:
76%

A két intelligens válaszolónak köszönöm, nagyon értékes és hasznos volt.

A kérdezőnek is köszönöm, mert valóban értelmes volt a kérdés.


Semmi közöm a könyveléshez, hanem ahhoz hogy a "mi akarsz lenni ha nagy leszel" kérdésre nem tudtam a választ.

Amikor OKJ képzéseket néztem, ilyenek mindig vannak, és időről időre fel kellett tennem magamnak a kérdést, hogy vajon nem csak előítéletből vagy felszínességből tiltakozom-e ellene zsigerből.


Így már tisztán látom hogy mire számíthatnék ilyen képesítéssel, különböző munkakörökben.


Köszönöm mindenkinek. Az ilyen beszélgetéseket kéne a pályaválasztási tanácsadókban a szakma leírásához odatenni, nem azt a sablonszöveget amit mindenhol írnak.

2017. júl. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 sadykowich válasza:
78%
Nem vagyok könyvelő, de - gondolom - minden szakmának van valamilyen szépsége. Ha azt megtalálod, akkor nem lesz unalmas.
2017. júl. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Yoisten ***** válasza:
62%

Könyvelői munka unalmas és stresszes, Magyarországon biztosan. Eleve lenézik, mert "vízfej" vagy, a munkád eredménye csak egy adott pillanatra vonatkozik és azonnal elavul, ha valamit elbasztál csak évek múlva derül ki de akkor kamatos kamattal. Mindenki azt hiszi hogy lopod a pénzt, De Te tudod hogy a "vállalkozó" lopja, aki nem is tud vállalkozni mert a gazdálkodásról fingja sincs...csak azt látja mennyi pénz van a kasszában.


Igen, jól látod. Unalmas és szar a könyvelő élete - és aki mást mond az vagy főnök, vagy még életében nem volt könyvelő!


Üdv, egy volt könyvelő

2017. júl. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
70%

A #17-esnél van a pont!


A könyvelés, mint foglalkozás, az egy szellemileg nyílt, extrovertált ember számára, maga a SZELLEMI HALÁL!

Dögunalom és szellemi begyöpösödés...

(Legfeljebb akkor lehet izgalmasnak nevezni, ha egy Al Capone szintű gangster könyvelője vagy – és MINDENT tudsz a fazon "business"-éről... – Nna, AZ egy mindennapi "izgalom", mármint izgalom a-felől, hogy megéred-e a következő napot...)

De máskülönben...


Én képesítésem szerint, folyamatszervező vagyok, úgyhogy van némi affinitásom a programozáshoz is (ölég jól fejlett affinitásom...), ezért írtam már, kontírozó programot, amikor a Price Waterhous-nál dolgoztam, anno, aztán készítettem már könyvelési adat-beviteli, és adatelemző programot is, és csináltam már magamnak – puszta szórakozásból – egy, a családi költségvetést támogató, házi használatú (a kettős-könyvelés elvi bázisán kialakított) programot is: előirányzat könyveléssel, bank- és pénztár-könyveléssel, vegyes-könyveléssel, havi zárással, éves zárással etc., és ANNAK a programnak az elkészítése, szórakoztató volt számomra! De!... De, a könyvelés – mint MŰVELET –, az maga a total-full-maximum-overdrive szellemi halál!...

2017. júl. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
51%
Aki szereti a matekot, a számokat, annak biztos érdekes. Ja, és arra vigyázni kell, hogy nehogy adócsalásba keveredjél, nem te, ill. ha könyvelő lennél, akkor te, mert az előbb-utóbb megbosszulja magát.Hiába ígér neked az a vállalkozó iszonyú nagy összeget érte, hidd el, nem éri meg csalni. Mondom, nem rád mondom, de a könyvelők nagy része ebből gazdagszik meg, ismerek ilyet, nem is egyet.
2017. júl. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

...de, ha HALLGATNA RÁD (#19-es) a Kérdező – ha tehát nem menne bele az őt esetleg megbízó vállalkozó (nyilvánvalóan nem hálátlan) javallatába, hogy tehát csaljon neki adót a Kérdező –, akkor HOGY A FEKETE BÁNATBA' FOG FULLRA MEGGAZDAGODNI A KÖNYVELÉSBŐL?!...

He?... – Merthogy TISZTESSÉGES könyvelőként nem fog meggazdagodni, az tuti! Ugyanis ma már annyi köynvelővállalkozás van a piacon, hogy KÉPTELENSÉG új belépőként elegendő számú (vastagbukszájú!) megbízót összekalapálni egy hazai könyvelőnek!... (Pláne, OKJ-s képzettséggel...)

2017. júl. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!