Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit jelent a kassza (pénztár)...

Mit jelent a kassza (pénztár) sztornózása? Az új, NAV-os gépeken is lehet?

Figyelt kérdés
Emlékszem, még a 2000-es években egyszer egy kisbolban vásároltunk, apa 20 ezressel fizetett, de a pénztáros 10 ezresből adott vissza, és mikor apa szóvá tette, még a nő hepciáskodott. Ekkor kérte apa a sztornózást és kiderült, hogy igaza van. Most is így megy ez? Tavaly nekem is 1000-esből adtak vissza a 2000-es helyett, de valahogy ott si visszakeresték, hogy tényleg kétezrest adtam. Az is sztornó volt? Vagy hogy megy ez?

2017. aug. 2. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Törlés. Persze, hogy lehet, miért ne lehetne. xd

Nem, az nem sztornó volt. A szavadnak tudnak csak hinni abban a pillanatban mikor hiba történik. Kasszazáráskor ugrik ki a majom a vízből, ahhoz, hogy kiderüljön az igazság, ahhoz az összes pénzt le/átkell számolni, nem 2 perc.

2017. aug. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

szia, ne haragudj de ennek nem ez a neve hogy törles..hanem kasszarovancs!!

ha úgy gondolod rosszul adtak vissza, leszámoljak a kasszát.

de eleve a penztarosnak keresztbe kellene tennie a penzt a kasszan, míg vissza nem ad.

2017. aug. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2: A kérdező azt kérdezi kérdezte hogy mit jelent a kassza sztornó. Na hát , a sztornó, törlést, érvénytelenítést jelent.
2017. aug. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bocs, bocs! Igazatok van! Eszembe jutott. Apa nem sztornót, hanem inkasszót mondott. Azt van joga kérni az embernek? Mit jelent pontosan?
2017. aug. 2. 21:39
 5/8 anonim ***** válasza:
A sztornónak legalább van köze a pénztárhoz, de hogy az inkasszót honnan szdte apád...
2017. aug. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xswerdy ***** válasza:
100%

az inkasszó egy banki művelet, az átutalás fordítottja. Míg az átutalást a forrásszámla tulajdonosa kezdeményezi, az inkasszót a célszámláé (azt persze megvizsgálja a bank, hogy joga van-e az illetőnek inkasszálni). Szóval ehhez a boli történethez semmi köze.


Amivel meg lehet ezt a hibát állapítani, az a rovancsolás. Lezárják a kasszát, megnézik, hogy a pénztárgép szerint mennyinek kell lennie a kasszában (nyitó pénzkészlet + addigi forgalom), és ha tényleg pont egy 10 ezressel van több, akkor nagy valószínűséggel neked van igazad. De ehhez egy komplett kasszazárást kell csinálni.

2017. aug. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De akkor mi a hivatalos neve annak, ha rosszul ad vissza a pénztáros, nem akarja kijavítani, és azt mondom, hogy STOP, leállítani a kasszát és megszámolni, visszanézni?
2017. aug. 4. 02:05
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, ok, újraolcastam, megvan a válasz.

De xswerdy ! Amit te inkasszónak mondasz, az nem a csoportos beszedés? Most voltam bankban és mondta az ügyintéző (20-as éveim elején vagyok, ráadásul nem közgét tanulok, így nem vagyok képben még), hogy a csoportos beszedés, mikor számlákat úgy fizetsz be, hogy felhatalmazod a céget pl a Főgázt vagy a Telenort, hogy leemelje a számládról.. Vagy az ugyanaz, mint az inkasszó?

(BTW Ilyeneket honnan kellene tudni annak, aki nem közgazdasági irányon tanul?! Szép lassan az élet megtanítja? Az a baj, hogy amúgy se könnyű egyetemre járok (vegyész szak) és nem igazán van időm még közgazdaságtani vagy jogi alapfogalmakat tanulni mellette.)

2017. aug. 4. 02:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!