Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudom megnézni, hogy...

Hogyan tudom megnézni, hogy beküldték-e az adóbevallásomat?

Figyelt kérdés

A munkáltatóm csinálta meg elvileg, kaptam ilyen nyomtatványt borítékban is postán keresztül, amit aztán elvittem a nav-hoz majd ott az ügyintéző azt mondta, hogy az nem bevallás, hanem igazolás, hogy a munkáltató végzi el.

Megnéztem ügyfélkapun, de nem találtam semmilyen bevallott dokumentumot online. Lehet rossz helyen néztem?


Bejelentkeztem, majd eszja portál baloldalt, bevallás 2016-ról nagy négyzetnél írja, hogy nincs elfogadásra váró bevallás, ezután a korábbi bevallott dokumentumok feliratra megyek alatta, és itt minden fülnél azt írja, hogy nincs ilyen dokumentum.


Jól csináltam? Vagy akkor most mi van?


2017. aug. 5. 11:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem a munkáltató által elkészített bevallást nem látod az ügyfélkapudon, csak a havonta beadott 08-asokat.

A bevallást a munkáltatónak kellett volna odaadnia Neked kézbe, és aláíratnia, hogy átvetted tőle. Minden más elektronikus úton megy, - szerintem - Te abból semmit nem látsz.

A Neked átadott papír alapú bevallás nyomtatvánnyal igazolja a munkáltató, hogy elkészítette helyetted. A többi az Ő felelőssége.

Maximum az adófolyószámla 103. adónemnél láthatod az előírást (+ _ vagy nulla) 2017. május 22-i dátummal. Onnan tudhatod, hogy be lett nyújtva.

2017. aug. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!