Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Pécsen lefoglalta az autómat...

Pécsen lefoglalta az autómat az APEH. A végrehajtó kérte, hogy küldjem a törzskönyvet persze nem küldtem mert nincs már régen meg a gépkocsi törzskönyve. Azóta sem történt semmi. Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Az autót eladtam üzembentartóira és azóta már régen megszüntettem a vállalkozásomat. Kb 700 ezer a tartozásom járulék nemfizetése miatt. Most ilyenkor mi van?

Nem viszik a kocsimat? Nem kell nekik? Miért nem jelentkezik a behajtó? Mit tegyek?



2017. aug. 17. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Mi az hogy nincs meg a törzskönyv? Az meg KELL hogy legyen! Olyan nincs hogy nincs meg. A kocsidat így nem viszik, mivel nem értékesíthető törzskönyv nélkül. Azaz majd visznek mást, amit el tudnak adni. Tartozásod van, aminek fizetése alól nem bújhatsz ki. Húzhatod, de minél tovább csinálod, annál többet kell a végén fizetned majd. A most 700.000 Ft tartozás nagyon könnyen több milliós lehet, ha nem cselekedsz.
2017. aug. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azzal kezded, hogy a NAV (nem apeh...) lefoglalta a kocsidat. Aztán meg azt írod, hogy nem viszik. Na most akkor lefoglalta vagy nem? Ha meg elveszett a törzskönyv újat kell igényelni.


Ha nem teszed és nem adod le az autót majd jönnek érte - természetesen a "lopósautó" költségét hozzáadják a tartozásodhoz. Vagy visznek mást amit tudnak.

2017. aug. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

"Az autót eladtam üzembentartóira és azóta már régen megszüntettem a vállalkozásomat."


Ilyen nincs, hogy eladod üzembentartóira. Ha eladod, át

kell íratni. Persze trükközni szokás, de felesleges, mert

amíg nincs átíratva, addig a vevő bukhatja a kocsit (hiába

fizette ki, amíg a neveden van, elvehetik, utána pedig

a vevő polgári peres úton perel be a pénzére).

2017. aug. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Így van.


Először bekérik a törzskönyvét (hogy ne tudd értékesíteni), majd berendelik az autót is értékesítésre.


Ha nem teljesíted ezeket, akkor ők szállítják be az autót, aminek beszállítási és tárolási költsége is lesz, amit az adózó köteles megfizetni.


Ha nem adod át, akkor kivonatják a forgalomból, valamint köröztetik. Volt olyan, hogy az autópályáról szedték le az autót (mindegy, ki használja), és a sofőrnek gyalog kellett tovább mennie. :) (ez komoly)


Aztán az üzembentartó és a bejegyzett tulaj polgári peres úton "harcolhat" egymással.

2017. aug. 18. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csakhogy a járulék be nem fizetése a tulajdonos sara 2014 január elseje óta a tulajdonos magánvagyonát is elviheti a NAV.

Szóval ez nem nyert.

Következő fog történni, fel fognak szólítani, aztán kimennek házhoz.

Ha az autót nem tudják elvinni, akkor, amiről nem tudsz mutatni számlát, hogy nem a te nevedre szól, azt viszik.

2017. aug. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!