Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért nem jelentik be hazánkba...

Miért nem jelentik be hazánkban a munkaerőt, vagy ha igen akkor miért csak félig?

Figyelt kérdés

A buszon meghallottam két huszonéves srác beszélgetését.

Valami olyasmit mondott az egyik, hogy az ismerőse olyan helyen dolgozik, ahol az emberek a fizetés egy részét "borítékban" kapják, másik részük egyéni vállalkozó KATA-val.


miért nem jelentik be őket rendesen? Miért ez az "ügyeskedés"? Ami még inkább elkeserítő programozókról volt szó, ami állítólag hú de nagyon hiányszakma.



2017. aug. 21. 07:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
47%
Nem, nem legális a kata, ha munkaviszony megkerülésére alkalmazzák. Eddig nem ellenőrizte a nav, most nekem két katásom is volt, akit megnéztek, ott megfelelt a feltételeknek, de ismerős orvos bukott, nála munkaviszonyt feltételeznek, és vizsgálják tovább, ronda bünti lesz a vége.
2017. aug. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
3 éve vagyok katás számlázó, teljesen legális.
2017. aug. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
57%
Nem, 12, nem az, ha nem felelsz meg a törvényi feltételeknek. Mondjuk látszik, hogy fogalmad sincs a törvényről, max annyit tudsz, hogy 50/25, meg 12 milla... Kicsit járj utána, mert durván büntetik, ha munkaviszony elkerülésére számlázol.
2017. aug. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
31%

"Nem, 12, nem az, ha nem felelsz meg a törvényi feltételeknek. "


Ismerem a 7. pontos szabályt, abból megfelelek 6 pontnak és 2 pontban elég megfelelni, tehát "háromszorosan" legálisan vagyok katás.

2017. aug. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
73%
akkor meg ne dumálj bele olyanba, amihez semmi köze a te vállalkozásodnak, a kérdés ugyanis arról szól, hogy munkaviszony helyett katáznak.
2017. aug. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!