Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kézműves termékekben utaznék,...

Kézműves termékekben utaznék, de hogyan?

Figyelt kérdés

Milyen legális formája van annak, hogy a már meglévő fizetésemet kiegészítsem némi aprópénzzel.Korábban is gondolkodtam rajta, hogy tanárként adhatnék órákat, s akkor mondta valaki, hogy adószámot kell hozzá kiváltani. De valahogy aztán csak elméleti szinten maradt az ötlet.

Most viszont kézműves képeslapokat és egyéb díszeket szeretnék készíteni nagyrészt papírból.

Ha nem szeretnék vállalkozóvá válni, hogyan tudom megtenni jogilag.

Hallottam már arról, hogy ki lehet váltani adószámot magánszemélyeknek is, de ez hogy működik? Hol kell igényelnem? Ezután nyugtát tudok majd adni? Hogyan kell bevallanom (bizonyos összeghatár felett)?

Hol árulhatnám (meska, vatera, facebook csoport?)

Köszi a segítséget!



2017. aug. 23. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Javaslom keress meg egy könyvelőt és beszéljétek át a dolgot. Amiről te írsz az az adószámos magánszemély, ellenben a te tevékenységedhez ez nem megfelelő forma. Azt nem erre találták ki.


Egy hozzáértő szakember fog tudni sok sok kérdés után megfelelő választ és alternatívát ajánlani és minden kérdésedre válaszolni.

2017. aug. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, rajta vagyok az ügyön, csak gondoltam, hátha itt is tud valaki mondani vmit, netán járt hasonló cipőben.
2017. aug. 23. 20:37
 3/3 anonim válasza:

NAV helyi irodája. Ott adnak adószámot. A tevékenységet is közölni kell. Az árbevételi limit kicsi. Kb. havi 30.000 Ft adómentes. A minimálbérhez kötött. Annak egy része.

Számlát is tud így adni, amit adószámmal vesz.

2017. aug. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!