Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adószámos magánszemély adószám...

Adószámos magánszemély adószámával árusíthat (adhat ki számlát) más személy is (pl:családtagok) vagy csak és kizárólag személyesen az adószám tulajdonosa?

Figyelt kérdés
Nyugdíjas szüleim szeretnének nekem segíteni (ingyen) az alkotásaim értékesítésében különböző vásárokon anélkül, hogy én személyesen ott lennék, de nem tudom erre jogilag van-e lehetőség. (Természetesen én adóznám le a bevételeket, de a számla kiállításakor, átadásakor, ellenőrzéskor nem lennék e helyszínen). Tudnátok nekem ebben segíteni?

2016. jún. 26. 17:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha alkalmazod őket hvaalos formában.
2016. jún. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mit jelent a "hivatalos formában"? Alkalmazhatok adószámos magánszemélyként úgy "embereket" ráadásul úgy, hogy nem fizetek nekik semmit a munkájukért? Erről kell valami formanyomtatványt kitöltenem?Vagy mi ennek a menete? ha adnál tanácsot hogy milyen kulcsszóra keressek rá a google-ben azt megköszönném, mert azt hiszem kellően buta vagyok vagy valami hasonló de ezzel a válasszal nem lettem okosabb :)
2016. júl. 1. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!