Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell áfa bevallásban...

Hogyan kell áfa bevallásban ezt rögzeteni ( Részletek lent)?

Figyelt kérdés

Tiszteletem mindenkinek!

Ezt a fajta számlát hogyan kell könyvelni? Elég fura nekem életemben nem találkoztam még ilyennel

3 cégről van szó.

1. Cég amerikai beszállító

2. Magyar vevő-eladó

3. Célvásárló

MInd a 3 cég, mind a 3 más országállamban helyezkedik el

Röviden a probléma:

Az 1. es cég aki amerikában található a könyvelt cégünknek 27%-os Magyar áfa szerint adta el a termékeket. A termék Magyarországot nem látta.

Mivel a termék megrendelésre volt, és dropshipping volt Amerikából Afrikába.

A magyar cég 0% os eladási áfára adta el a terméket. Vagyis ha importba beírom a számla 27% os értékét és eladásba is akkor a cég 54% os adókulcsot fizet be.

A számla úgy néz ki a bejövő: VAT-HU 27%

Shipping Afrika és a cím

Mit lehet ebben az esetben tenni?

Köszönöm


2017. szept. 4. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a könyvelődet.
2017. szept. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedvességét. Nagyon nagy válasz volt... nem baj hogy könyvelő vagyok??? Trollok köszönöm hagyják el a posztot
2017. szept. 4. 10:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Azta rohadt... ez azért durva. Milyen könyvelő az aki a saját szakmájához a gyakorikerdesek.hu-n kér tanácsot :D:D
2017. szept. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kb egy éve végeztem el a szakmát nem mindenki lehet profi főleg ha ilyen ügylettel még nem találkoztam
2017. szept. 4. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!