Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Keresek egy olyan könyvelőt...

Keresek egy olyan könyvelőt vagy adótanácsadót lehetőleg Budapesten, aki ismeri pl. az egyéni adószámos magánszemély adózását & a szellemi szabadfoglalkozás adózását mellékállásként?

Figyelt kérdés

8 órás bejelentett munkám van, és emellett szeretnék kicsiben vállalkozást indítani. Külföldre is menne termék webshopon keresztül, tehát érdekelne, hogy lehetne külföldre számlát/nyugtát adni, úgy, hogy nem vagyok egyéni vállalkozó. + még érdekelne saját készítésű műtárgy eladása belföldre/külföldre (ennek az adózása). Már több könyvelőt, adótanácsadót, de még jogászt is kérdeztem, de kevesebbet tudtak a témáról, mint amit én a googliról összeszedtem.

Nekem egyelőre csak egy összefoglaló beszélgetés kellene, hogy mit kellene tudnom, és mit lenne érdemes csinálnom. Természetesen fizetnék a konzultációért, csak legyen érdemi az információ, tehát olyat keresek, aki ebben jártas, és érdemi tanácsot tud adni. Nem akarok Katás lenni egyelőre, mert munka mellett csak kicsiben van egyelőre időm próbálkozni.



2017. szept. 11. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:

"Külföldre is menne termék webshopon keresztül, tehát érdekelne, hogy lehetne külföldre számlát/nyugtát adni, úgy, hogy nem vagyok egyéni vállalkozó."


Sehogy. Adószámos magánszemélyt nem is adják meg internetes kereskedelemre, webáruházra meg főleg nem.

Mindenképpen ki kell váltani a vállalkozóit - ezt nem lehet megkerülni.


Ha kicsi a forgalmad, akkor mellékfoglalkozású vállalkozóként a tételes költségelszámolás lehet kedvező számodra, mert itt csak a nettó haszon után adózol, egyéb járulékfizetéseket viszont nem tudom.

2017. okt. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi.én etsyre gondoltam,amit sztem sokan csinálnak mellékállásként.
2017. nov. 5. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!