Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » KATÁ-s vagyok és egy projekt...

Whitewings kérdése:

KATÁ-s vagyok és egy projekt kapcsán számlát kéne kiállítanom külföldi cég számára. Megteketem áfamentesen?

Figyelt kérdés

Ezt találtam idevágólag: 193. § (1) Az adóalany az alanyi adómentesség időszakában nem járhat el alanyi adómentes minőségében ... d) a külföldön teljesített szolgáltatásnyújtása esetében;


(forrás: [link]


A megbízóm szerint a szolgáltatást belföldön teljesítem, így ez a tétel nem vonatkozik rám. Más szerint külföldre számlázni áfakötelessé tesz. Mi számít külföldön teljesített szolgáltatásnak?



2017. szept. 13. 11:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne a megbízódat, hanem a könyvelődet kérdezd meg erről.

Szerintem külföldinek számít. De a könyvelő tud biztosat mondani.

2017. szept. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha áfás lennél és lenne adószámod akkor adhatnál külföldi székhelyű cégnek számlát úgy emlékszem de kérdezz meg egy könyvelőt.
2017. szept. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tudni kéne, hogy milyen szolgáltatás, mert pl. a fordítás vagy egy program megírása exportterméknek minősül, és neki kell áfát fizetnie az országában. De ahhoz, hogy EU-n belül tudj így számlázni, kell az ügyfél közösségi adószáma.
2017. szept. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!