Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi türelmi idő van ha...

Mennyi türelmi idő van ha lejárt a tb-m?

Figyelt kérdés
Május 10.-én lejárt a gyesem.Nincs semmi jövedelmem,nem kapok munka nélkülit stb..Meddig tudok így még orvoshoz menni???
2010. máj. 27. 07:33
 1/2 anonim ***** válasza:

A GYES lejárta után még 45 napig passzív jogon jogosult vagy a TB ellátásra: [link]

Jelentkezz a munkaügyi központban, regisztráltasd magad álláskeresőként. Utánna menj be a helyi önkormányzathoz, és kérd, hogy szociális alapon fizessék ők utánnad a TB-t. Ha a jövedelmi és vagyoni helyzetetek alapján megfelelsz, akkor az önkormányzat fogja fizetni utánnad a TB-t, és nem kell bejelentkezned az APEH-hez (havi 4950 forint)

2010. máj. 27. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mindezeket megtettem!!Az önkormányzatnál azt mondták hosszú idő ennek az elintézése!!!Augusztus 10-én leszek 90 napja regisztrált munka kereső,ezután jár nekem rendszeres szociális segély.Ezzel párosulva pedig majd fizetik a tb-m is!!Jó de addig mi van??Köszönöm a segítséged!
2010. máj. 27. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!