Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy működik? Meglehet csinálni?

Bari87 kérdése:

Hogy működik? Meglehet csinálni?

Figyelt kérdés
Élettársamnak van két gyereke! Nekem egy! Három gyerek tudtommal adó mentes! Mit kell csinálni hogy igényelni tudjam a kedvezményt?

2017. szept. 18. 04:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez nem három gyerek, hanem az élettársad két gyermekes családnak felel meg, Te viszont egy gyermekesnek, és az összeget is eszerint kell figyelembe venni.

Ha valamelyik fél valamiért nem tudja érvényesíteni a neki járó kedvezményt, vagy csak részben tudja, akkor a másik fél helyette vagy vele megosztva ÉV VÉGÉN AZ ADÓBEVALLÁSBAN utólag érvényesítheti.

Év közben mindenki csak a saját vér szerinti gyermekére tekintettel érvényesíthet családi kedvezményt, kivéve, ha össze vannak házasodva. Tehát nem a 3 gyerekeseknek járó összeggel számolunk! Élettársadnál a 2 gyermekeseknek járóval, Nálad az egy gyermekeseknek járóval.

2017. szept. 18. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem de élettársam nem tudja érvényesíteni az adó kedvezményt! Akkor én évvégén tudom érvényesíteni a három gyerekre? Jól értelmezem?
2017. szept. 18. 08:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha egyáltalán nem tudja érvényesíteni, akkor természetesen az egész összeget tudod helyette. De akkor sem minősültök 3 gyerekes családnak, Ő kettőnek, Te egynek, és az összegeket is aszerint kell megállapítani.


Vagyis Ő gyermekenként 100 ezer forint adóalapot csökkentő kedvezményre jogosult havonta, Te pedig 66.670,- Ft-ra.

Ez éves szinten nála 2.400.000,- Ft, amit Veled megoszthat, vagy ha nem tud belőle semmit érvényesíteni, akkor helyette a teljes összeget érvényesítheted, ha van annyi adóalapod, amivel szemben ezt meg tudod tenni. Ezen felül jön a Te éves 800.040,- Ft-os adóalapot csökkentő kedvezményed a saját gyermeked után.

Ez természetesen visszafele is működik, tehát ha Te nem tudod az 1 gyermeked után érvényesíteni, vagy csak részben tudod, akkor Ő is érvényesítheti helyetted, vagy Veled megosztva, de kizárólag az év végi adóbevallásban. Év közben nincs rá lehetőségetek, akkor mindenki a saját gyermeke után járót érvényesítheti.

2017. szept. 19. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!