Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyszerűsített munkavállalónál...

Egyszerűsített munkavállalónál, hogy is van ez az adóbevallás?

Figyelt kérdés
Frissen végeztem főiskolán idén, és most mindenféle hostesskedős munkából élek meg. Azt olvastam, hogy az ilyen egyszerűsített munkák száma nem haladhatja meg a 15 napot egy hónapban. De ha más-más cégnek dolgozom, akkor dolgozhatok akár 30 napot is egy hónapban? Valaki kérem kötözködés nélkül elmesélné, hogy van ez?

2017. okt. 2. 20:19
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Munkáltatónként dolgozhatsz havi 15, évi 90 napot.

Bevallást akkor kell beadnod, ha az éves összeg meghaladja az egy évben ledolgozott napok számának és a mentesített keretösszegnek a szorzatát.

2017. okt. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :) Ment a zőőőd kéz.
2017. okt. 2. 20:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez a szabály csak a munkáltatót köti.

Dolgozhatsz egész évben így, ha találsz több munkáltatót, aki foglalkoztat!

2017. okt. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Több munkáltatónál is dolgozhatsz akár 30 napot is, SZJA-ba csak az adómentes határ felett kell bevallanod következő évben,de szjaba csak a havi 30* 5870 Ft vagy 30*7410 Ft/nap ( attól függ milyen pozícióba vagy, igényel e szakképesítést ) összeg esetén kell feltüntetni az adómentes rész feletti részt és 15% SZJA-t fizetni utána.


Egyéb esetben adómentes.

Ha adóköteles lesz várhatóan, akkor még mindig ott a lehetőség, hogy a munkáltatóval egyezkedhetsz a bérről úgy, hogy kalkuláljátok bele ezt a 15% adót is.


Legalábbis én így foglalkoztatok, ezért adok magasabb órabért is, mert sok esetben megy a fújás, és an..zás rá következő évben, hogy azt senki nem mondta, hogy majd ebből még 15%-ot fizetni is kell, amikor megállapodtak a felek.

2017. okt. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!