Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van teendőm ebben az esetben?...

Van teendőm ebben az esetben? (Nav, eü biztosítás)

Figyelt kérdés

Augusztusban nem dolgoztam szeptemberben viszont már igen.

Az eü biztosítást egy korábbi csekkről fizettem be, de küldtek most egyet ami erre az időszakra szól. Gondolom ezt automatikusan küldik ha látják h nincs munkahely éppen.

Bemenjek hozzájuk lobogtatva az általam befizetett csekket vagy nincs teendőm? Esetleg van email címük ahova be lehet scannelni?



2017. okt. 11. 08:36
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja nem erre az időszakra szól hanem üres ugye mert akkor fizetem amikor akarom (köv hónap 12ig)
2017. okt. 11. 08:38
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha az augusztusit befizetted, és szeptember hónapra egy napra sem kell fizetned eü. szolg. járulékot, akkor nincs teendőd, ha munkaviszonyt létesítettél.

Munkaviszony esetén a foglalkoztató bejelentése alapján megszüntetik a fizetési kötelezettséged attól a naptól, amikortól a cég bejelentett. Erről kapsz is majd egy írásos értesítést a NAV-tól.

Viszont ha szeptemberben nem teljes hónapban volt munkaviszonyod, akkor arra az időre, amikor nem volt, még fizetned kell a járulékot.

Napi 237,- Ft-tal (naptári nap).

2017. okt. 12. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!