Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Saját készítésű tárgyakat is...

Saját készítésű tárgyakat is adómentesen el lehet adni 600 ezer ft éves bevétel alatt?

Figyelt kérdés
Tehát jól tudom, hogy bármilyen eladott (akár használt akár új) termék után csak akkor kell adózni, ha nem éri el a 600 ezret? És akkor új termékek esetén számlát sem kell adni, vagy ez hogy van?

2017. okt. 14. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
HA azért gyártod, hogy eladd, az már haszonszerzési cél, és üzletszerű tevékenység... ezért nem tartozik a 600ezres körbe.
2017. okt. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem jól tudod, az évi 600 ezer ft csak a saját használatú használt, megunt, kinőtt, felesleges ingóságokra vonatkozik.

Természetesen ebbe beleértendő az is, ha valakitől kapsz egy új nadrágot, de nem jó a mérete - azt is eladhatod. De ha 10 vadonatúj nadrágot adsz el 2 hét alatt, akkor az már nem hihető, hogy mind a saját, így azt már könnyen üzletszerű kereskedelemnek minősíthetik, ami adó és számla/nyugtaköteles.


A saját készítésű termékek eladása pedig egyértelműen haszonszerzési céllal történnek, ami nem csak adóköteles, de számlát is kell tudni adni róla.

Talán megadja a NAV az adószámos magánszemélyt erre a célra, de ha interneten is akarod árusítani, akkor úgy tudom, arra nem adják meg - ki kell váltani a vállalkozóit és annak alapján adózni.

2017. okt. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm!
2017. okt. 14. 12:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag a második darabtól adót kell fizetni. Az elsőt még ki tudod magyarázni hogy saját célra készült.
2017. okt. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!