Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most akkor tartozásom van?

Most akkor tartozásom van?

Figyelt kérdés

Lekérdeztem online az adószámlámat ahol a "Hátralék információ" részben azt írja hogy: "Adószámlája hátralékos adónem(ek)et tartalmaz, amelyet 17-es átvezetési és kiutalási kérelem benyújtásával, illetve bankkártyás fizetéssel rendezhet!"


A lekérdezésben pedig:

Adózói tartozás 43205Ft

Adózói többlet 43205Ft

Ügyfél összesen 0 Ft adózói egyenleg

Ebbol letétszámlák összesen (912,945,954,961) 0 Ft adózói egyenleg


Én pedig befizettem ezt az összeget, most akkor mi van?


2017. okt. 16. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Azért az értelmező olvasás csak megy? Oda van írva. Egyenleged 0.
2017. okt. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ja de úgy látom neked nem megy, mert ahogy leírtam hogy a "Hátralék információ" részben azt írja hogy: "Adószámlája hátralékos adónem(ek)et tartalmaz, amelyet 17-es átvezetési és kiutalási kérelem benyújtásával, illetve bankkártyás fizetéssel rendezhet!"

most hiába írja hogy egyenleg 0, ha közben azt mondja hogy tartozásom van

2017. okt. 16. 16:07
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
De neked se megy, ha egyszer azt írja, hogy TARTOZÁS 43205, TÖBBLET 43205, EGYENLEG 0.
2017. okt. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
amúgy meg kit érdekel mit ír? Befizetted? Be. Akkor? Nem mindegy mit ír? Ha rendezted, onnantól kezdve mit aggódsz ezen?
2017. okt. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
mert ha tartozásom van egy adónemben és nem rendezem időben fizethetem majd a késedelmi pótlékot, amúgy már megvan mi lehet a probléma, rossz adónembe lett befizetve az összeg, ezért van egyszerre tartozásom meg többletem is
2017. okt. 16. 16:24
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Rossz adónemre fizettél. Ezért van valahol pont annyi túlfizetésed, mint máshol tartozásod. Adj be átvezetési kérelmet.
2017. okt. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%
Na, a válaszokat kellett volna előbb olvasnom.
2017. okt. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az adószámlán adónemenként vannak kategórizálva a fizetnivalók és a befizetések.


Bal oldalon az előírt kötelezettségek esedékesség szerint, jobb oldalon a hozzá kötődő befizetések, vagy átvezetések, kiutalások, szintén annak megtörténte szerinti dátummal.


Ha az egyik adónemen túlfizetésed van, tehát egyenlege többletet mutat, míg a másikon hátralékod van, tehát egyenlege tartozást mutat, akkor az adószámlád "hátralékos", hiába nulla az adózói egyenleged.


Erre van a jelzés, hogy átvezetéssel rendezheted ezt a kettősséget. Átvezetni a 17-es nyomtatványon lehet. Ez azt jelenti, hogy az túlfizetéses adónemről átvezettetheted a hátralékos adónemre a szükséges összeget. Így tényleg nullára fut ki a számlák egyenlege.


Átvezetést hivatalból is csinálhat a NAV, de azt hiszem, csak végrehajtási szakban, valamint van olyan adónem, amelyről ők sem vezethetnek át, hiába van rajta túlfizetés. Például az ÁFA-ról sem tehetik mindig meg.


Amíg nem vezetteted át a szükséges összeget, addig hátralékos marad az adószámlád ebben a szituban.

De ha átvezetés helyett befizetted, akkor viszont tényleg túlfizetésben leszel.

Ha mégis kellene a befizetett összeg, akkor szintén a 17-es nyomtatvány kitöltésével visszaigényelheted azt. Általában 30 nap alatt fut át a rendszeren, addig várni kell rá, hogy megérkezzen.

2017. okt. 18. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!