Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jófogáson eladott saját...

Jófogáson eladott saját készítésű dolgokért kell adózni?

Figyelt kérdés
Ha több egyforma dolgot készítek, és rendszeresen adogatom el őket, akkor megbüntethet a NAV? Nem számítok nagy bevételekre, havi pár ezer ftról lenne szó. Olvastam olyat, hogy évi 200 ezer ft bevétel alatt nem kell adózni, viszont olyat is láttam, hogy több egyforma termék rendszeres árusítása után adózni kell. Akkor most mi az igazság?
2017. okt. 22. 01:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nem érvénytelwn, csak már nem adnak ki ilyent. Adószám alapján már nem különböztethető meg az amsz és az ev, ezért kifizetőként nagyon észnél lenni és ellenőrizni minden új partnert.

A régi hetes és most az amsz bérbeadásra és szellemi tevre alkalmas, minden egyébre megköveteli a nav ellenőrzéskor az ev-t. Az ev tv-ből kell kiindulni.


Az mlm meg nem hasonlítható össze azzal, hogy te haszonszerzési céllal, értékesítésre gyártasz. Mindegy, hogy horgolt kulcstartót vagy ekét vagy virágcsokrot.

2017. okt. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Jellegéből adódóan más, ugyanakkor ugyanolyan jövedelem szerző és üzletszerű tevékenység, és az adószámos magánszemély alapja az szja trv. ahogy az állásfoglalásban is áll. Ami a jövedelem forrását veszi alapul és nem a tevékenység jellegét, valamint gyakoriságát (üzletszerűségét).


Nekem is őstermelő,ingatlan bérbeadás,projektmenedzsment és pályázatírás futott mellette. Mégse volt gond simán befogadták a tev. kör bejelentést és nem kötekedtek.


Ismerősöm őstermelő és mns intézményen kívüli felnőttképzést is visz vele ismertetterjesztő előadás sorozatával és túráival..


A kézműves termelői termékekről meg ne is beszéljünk amikor a saját maga termelt primer alapanyagból állít elő kézműves terméket valaki. Pl. gyümölcsből lekvárt, szörpöt, stb. vagy vesszőből kosarat, bőrtermékeket és még lehetne ezeket is sorolni, egy sem köteles egyéni vállalkozóira váltani emiatt.

2017. okt. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Nem, nem ugyanaz.

Mlm jutalékért más termékét árusítja, a saját gazdasági kockázatvállalás nem áll meg (ez az ev fogalma). Míg ha saját terméked van, beszerzel, gyártasz, aztán nem veszi meg senki...

2017. okt. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Ha nem gond, inkább a NAV állásfoglalását venném alapul, ahol erre semmilyen utalást nem tettek.

Kizárólag SZJA trv. hivatkozás alapján, hivatalos büntető eljárás keretében született állásfoglalást adtak ki arra az "urban legendre" hogy vállalkozói nélkül is lehet üzletszerű tevékenységet végezni, amivel etetik a épet sokszor... Ergo lehet, adószámos magánszemélyként is.


Hiába hogy üzletszerűen, rendszeres jövedelem szerző tevékenység, nem minden tevékenység ev.-hez kötött. ( ahogy írtam példának a kézműveseket és őstermelők feldolgozott termékeinek előállítását is ).


Nem meggyőzni akarlak, csak azt mondom amit a Nav is, mégha ez a Te elméleteddel nincs is összhangban.

2017. okt. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"nem minden tevékenység ev.-hez kötött."


Ez így is van.

2017. okt. 24. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Csakhogy amit te beraktál, annak köze nincs ahhoz, hogy te saját terméket gyártasz és értékesítesz. A nav állásfoglalás egyébként se ér semmit, nem kötelezi őket.

Ellenőrzés ev-t kér, slussz.

2017. okt. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A kézműves és őstermelő simán lehet saját készítésű termék, -már csak abból kiindulva hogy tele vagyok ilyen kontakttal, a helyi termékek piacra juttatása kapcsán. Mégsem e.v. a zöme, hanem adószámos. :-)


Amit linkeltem az az üzletszerűségbeli kifogásodra cáfolat.(mivel kezdetben még azt kifogásoltad meg a Meskát, mint forrás, ami meg pont ezeket erősíti és utaltál a hitelesebb tájékozódásra, most meg ár a NAV se jó Neked :-))


De legyen igazad,nekem nem érdekem hogy a szavam legyen mérvadó, csak gyakorlati példákat hozok itt a gy.k.-n tájékozódási pontként.

2017. okt. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

az első ellenőrzésig adószámosak... nem tudom, hány ellenőrzésen vagy túl. Szerintem én kicsit többet láttam nálad.


Folyamatosan jössz az mlm-mel, de ismtélem, annak ehhez semmi köze. Ott nem valósul meg az ev fogalmának egy része.

2017. okt. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Amit linkeltem az az üzletszerűségbeli kifogásodra cáfolat


Az ev üzletszerűen, haszonszerzés céljából, SAJÁT KOCKÁZATÁRA... olvasd már el a törvényt.

Ezért mehet mlm adószámosként, gyártás meg nem. Ennyi.

2017. okt. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

..mert akkor az üzletszerű tevékenységet szerinted ez alapján nem SAJÁT KOCKÁZATÁRA( ha nem saját, akkor kinek a nevére? egyik sem alkalmazott..ők maguk fektetnek bele pénzt, időt energiát ) végzi sem a :


- kistermelő, helyi termék kínálata

-sem a falusi turizmuson belül az alábbiak:

Tájjellegű ételek, helyi termékek készítése és kínálata

Látogatható borospince / pálinkakóstoló

Bor vagy pálinka kínálat minimum 3 féle tájjellegű itallal

Kímélő vagy bioételek

Gyermekmenü

Hidegcsomag, vagy picknik kosár kínálat

Gyógyteák kínálata

Gyermekfelügyelet

Kerékpárkölcsönzés

Csónakhasználat (kölcsönzés)

Horgász tó vagy horgász-stég

Horgász felszerelés biztosítása

Saját karám, vagy lovas pálya

Saját istálló lovakkal

Lovas felszerelés kölcsönzése

Vendég lovának elhelyezési lehetőségével

Szakképzett túravezetés

Sport-, horgász-, túrafelszerelés vagy babakocsi tároló helyiség

Szauna (Infraszauna vagy hagyományos)

Fürdő medence

Szolárium

Transzferszolgáltatás


- sem a falusi vendégasztal,

- sem a lakásétterem,

- sem "szellemi szabadfoglalkozású" ( óraadó, korrepetáló, fordító, tolmács, projektmenedzser, stb .)


és mind jövedelem, haszonszerzési cél és mind adószámos magánszemély saját kockázatra. Szóval ez a törvényi értelmezésed aligha helytálló szvsz.

2017. okt. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!