Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen hátrány érhet ha be...

Milyen hátrány érhet ha be vagyok jelentve, de nem fizetik utánam a járulékokat?

Figyelt kérdés

Vagyonőrként dolgozom (én és egy kolegám).Aki tudja hogy milyen ez a szakma,annak nem lesz újkeletű a probléma.

Tehát:Be vagyunk jelentve,van munkaszerződésünk,havi bérpapírunk,melyeken szerepelnek a járulék levonások.Viszont évente más céghez jelentenek be.A cég aki az alvállalkozót kérte fel a foglalkoztatásunkra azt állítja,ebből semmi problémája nem lehet a dolgozónak.Ugyan ezen a véleményen vannak a rég ott dolgozó kolegák is.Olvasgattam a neten és itt a Gyakori kérdéseken is.Sokan állítják ugyanezt.Viszont az a kolega aki velem egyszerre került oda,váltig állítja hogy a NAV visszamenőleg rajtunk fogja követelni a TB-t és nyugdíjunkba sem számít bele.Egyébként ennek a kolegának van egy teljesen mással foglalkozó,ettől független cége is.Kérdés:A JELENLEG hatályos jogszabályok és törvények szerint,mi az igazság?Illetve kolegám cégére lehet e hatással az ha ő alkalmazotti jogviszonyban áll egy olyan céggel akik nem fietnek járulékot? Köszönöm előre a válszokat!



2017. okt. 28. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ott a törvényben...


A Tbj.-ben biztosítottnak minősülő személy biztosítással járó jogviszonyának 1997. december 31. napját követő időtartama szolgálati időnek számít, ha erre az időszakra az előírt nyugdíjjárulékot a biztosítottól levonták, illetve a 38. § (2) bekezdésének a)-b) pontjában említett személyek esetében megfizették.


Alkalmazottnál a levonás számít, egyéni és társas vállalkozónál akkor szolgidő, ha meg is fizette a járulékot. Munkavállalót nem érhet hátrány a nem fizető munkáltató miatt.

2017. okt. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Te magad írod, hogy vonják a járulékokat, innentől kezdve nincs is miről beszélni. Nem értem, miért követelne a NAV ezek után bármit. Ne aggódj, teljesen rendben van ez így, az is mindegy, melyik céghez vagy épp bejelentve.
2017. okt. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat.

És ez mind akkor is érvényes ha pl.van egy cégem,ami rendben van,tehát fizetem a járulékokat a dolgozóim után,stb.de én magam egy másik cégnél alkalmazotti jogviszonyban vagyok,és ők nem fizetnek utánam. Így sem köthet bele senki semmibe?

2017. okt. 28. 21:20
 4/9 anonim ***** válasza:
14%
Na nem fizetik utánad a TB-t, akkor nem vagy biztosított. Tehát az a hátrány érhet, hogyha bármiféle orvosi ellátást kell igénybe venned, akkor azt ingyenesen nem tudod megtenni, mindenért fizetned kell, akár csak egy sima orvosi vizitért is vagy egy gyógyszerfelírásért. Valamint ha vényköteles gyógyszert ír fel neked az orvos, akkor neked többe fog kerülni, mivel a legtöbb gyógyszer TB támogatott, tehát az árának egy kis részét a biztosításodból fizetik, de ha neked ilyen nincs, akkor neked a teljes árat kell minden egyes alkalommal kifizetned.
2017. okt. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

De nem ám.


A lényeg: Mivel a levonási kötelezettséget a foglalkoztatónak írja elő a törvény, onnantól kezdve, hogy levonta a béredből, készfizető kezesként felel érte.

Vagyis, ha nem fizeti tovább az államnak, azt Rajtad nem követelhetik, csakis a foglalkoztatódon. Neki lesz belőle adótartozása, amit vagy végrehajtanak, vagy ha az eredménytelen, felszámoltatják a céget.


Minden más, "magát foglalkoztató" (például egyéni vállalkozó) más megítélés alá kerül, hiszen ott saját maga után kellene fizetnie a közterhet. Ha ezt nem fizeti meg, rajta hajtják végre, és nem is számít bele a nyugdíjába, adott esetben nem kap más jellegű juttatásokat sem, stb.

2017. okt. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4, válaszkényszered van? Keress olyan kérdést, amihez értesz...


Na nem fizetik utánad a TB-t, akkor nem vagy biztosított.


Véletlenül sem így van. Az oep a navtól a bejelentés adatait kapja meg. Ha az megvan, járulékfizetéstől függetlenül biztosított a munkavállaló.

Illetve sose kellett ellátást fizetni annak sem, aki nem biztosított - az elmaradt eü szolgot kell befizetnie visszamenőleg (kivéve külföldön biztosított, és itthon nem érvényteleníttetett taj).

2017. okt. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4. válaszoló!


Könyörgöm, hogy ne terjesszetek már ennyi butaságot!

Ezerszer elmondtuk már itt is, hogy ilyen nincs!


Azzal, hogy valaki munkaviszonyban áll, rendezett a "TB-je". Slussz-passz.


"Biztosított: a munkaviszonyban álló személy". Semmi más feltétel nincs! Ha fennáll a munkaviszony, biztosított vagy!!!!!!!!!!!!!


Az orvosi költség megfizetésének terjesztése már számomra röhejes, nem is tudom, egyesek ezt honnan veszik.

2017. okt. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válszaokat! Megnyugodtam teljesen!
2017. nov. 4. 04:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Biztosítottnak biztosított aki után nem fizetik be a járulékokat, mert sajnos a bejelentés más tészta mint a járulék fizetés. Nyugdíjbiztosító tud felvilágosítást adni, hogy az évekkel mi a helyzet ilyenkor, mert sajnos járulékfizetés nélkül nincs szolgálati idő :(
2019. szept. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!