Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy ha én kiadok egy házat...

Hogy ha én kiadok egy házat albérletbe, és ugye nekem abból bevételem származik, akkor milyen kötelezettségeim vannak adózással kapocslatban?! Gondolok itt százalékra stb.

Figyelt kérdés
Mert hallottam egy olyan verzióthogy 80 ezer ft ig nem kell lejelentenem de nekem ez elég hihetetlennek hangzik. Szeretnék mindne hivatalosan intézni inkább nehogy megüssem a bokám. Köszönöm előre a válaszokat!

2017. nov. 6. 20:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"Adott esetben a nem fizető bérlőnél gyorsabb végrehajtást tesz lehetővé"

Egész pontosan azonnal végrehajtható. Pár hét alatt ki lehet rakni a bérlőt, nem kell bírósági eljárás. Fordított esetben csak az első tárgyalásig hónapok tellhetnek el és addig a bérlő marad birtokon belül.

2017. nov. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Én ezt azért kétlem.


A közokirat "csak" annyit jelent, hogy biztosan a két szerződő fél kötötte (személyazonosságukat hitelt érdemlő módon igazolták) és tuti abban egyeztek meg, amit beleírtak a megállapodásba (jegyző előtt foglalták írásba). Tehát ez ellen nincs kifogás.

A közjegyzőnél a bérlő kötelezettséget vállal a kiköltözésre, ha a szerződés megszűnik.

Ettől lesz "azonnal végrehajtható", ha...

De minden más vitatható, beleértve a "fizettem", de "nem fizettél" kérdést is. Innentől kezdve pedig a végrehajtást máris pereskedés előzi meg.

2017. nov. 8. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 xswerdy ***** válasza:
az azonnal, meg a pár hét semmiképen sem igaz. A bírósági szakaszt lehet megspórolni. Az azonnal végrehajtható annyit jelent, hogy a közjegyzői záradékkal azonnal átadható a végrehajtónak. De maga a végrehajtás nem lesz gyorsabb.
2017. nov. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
... és a végrehajtás ellen is lehet kifogást emelni...
2017. nov. 9. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Magyarán egyébként, úgy járok a legjobban, ha a papirra amit kötök az albérlővel, kevesebb összeget irok rá mint amit valóban kérek, igy kevesebb pénz után, kevesebb Szj adót kell fizessek három havonta.
2017. nov. 9. 19:58
 16/21 anonim ***** válasza:

Ja, hogy itt ez lett volna a lényeg... AHA


" Szeretnék mindne hivatalosan intézni inkább nehogy megüssem a bokám"


No, akkor most mit is szeretnél ténylegesen? :)

2017. nov. 10. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Ettől még hivatalos lesz a dolog. :)

De a válaszokat elolvasva természetesen erre is ráforgott az agyam. :)

2017. nov. 12. 21:29
 18/21 xswerdy ***** válasza:
a bérlővel kötött szerződés akkor is hivatalos lesz, ha nem fizetsz adót. De az is adócsalás, ha kevesebbet vallasz be, legfeljebb kevésbé tűnik fel, mintha egyáltalán nem.
2017. nov. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Így is lehetséges , a hivatalos összeget bizonylatolod , a fekete részét pedig zsebreteszed.

Érdemes figyelni , hogy ne lépd át az évi 1 milliós határt , mert akkor már EHO-t is fizetsz.

2017. nov. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ahogy írták már korábban is 2018-től nincs a bérbeadásból származó jövedelem esetén egészségügyi hozzájárulási fizetési kötelezettség, tehát teljesen irreleváns az 1 millió forintos bevételi határ.
2018. jan. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!