Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egyéni vállalkozónak milyen...

Egyéni vállalkozónak milyen munkáltatói igazolást kell csinálni?

Figyelt kérdés
Önkormányzathoz, egy szociális ügyhöz (tehát nem bankhitelhez, vagy hasonló dologhoz) kellene csinálnom magamnak egy munkáltatói igazolást, de nem tudom, milyet kell, ill. honnan lehet letölteni. Gondolom önfoglalkoztatás esetén jó, ha egyszerűen írok magamnak egyet (könyvelőm nincs).

2017. nov. 11. 15:08
1 2
 11/14 anonim válasza:
NAV igazolás kell! Magadnak nem igazolhatsz.
2017. nov. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Bak Norbert:

Köszi a válaszokat, sajnos az igazolás kérője csak azt írja, hogy a megfelelő igazolás csatolandó, de megkérdezem telefonon. A NAV elvileg csak tavalyról tud adni igazolást, és ráadásul 6 nap a max. átfutási ideje, azzal már lehet hogy kicsúszok a határidőből is.

Ez az önigazolás dolog érdekelne, mert többen is mondják itt, hogy önmagának nem igazolhatja a jövedelmet az ember, de akkor ezek szerint mégis...

Attól nem félek, hogy véletlenül valótlan adatokat tüntetnék fel, mivel nincs bevételem a vállalkozásból.

2017. nov. 13. 17:25
 13/14 anonim ***** válasza:

Annyit tudok mondani, hogy én a Providenttől vettem fel kölcsönt, és az Ügyfélinformációs adatlapon ( igénylő lapon ) ezeket fogadják el:


1. Bérpapír

2. Nyugdjszelvény

3. Banskzámlakivonat

4. Munkáltatói igazolás

5. Postai szelvény

6. NAV igazolás

7. Számlatömb

8. Felvásárlási jegy


Ebből az első lehet az amit a könyvelő is ki tud állítani 3 hónapra, ha megkéred.Igazolja, hogy mennyit vettél ki jövedelemként a vállalkozásból havi átlagban.

Ha ez nem működik, vagy pl. katas vagy akkor elég a bevételt igazolnod valamilyen módon. pl. számlatömb, pénztárgépszalag göngyölt forgalom, stb. viszont ez csak a bevételi oldal, így kata esetén ennek csak 60%-át fogják jövedelemnek tekinteni. Tételes költség esetén az igazsághoz az áll közelebb, ha a bevételből igazolt költség számlákat is levonod és ami marad azt tünteted fel jövedelemként kimutatásban.


Viszont ha jól értem te nem főállású vállalkozó vagy, így a járulékok ilyen szempontból irrelevánsak. Ha az lennél, akkor nyilván az lehet igazolt jövedelem ami után havonta meg is fizeted a járulékot. Nekem is itt jött a gond. a könyvelő nav felé nem adott le bevallást a tudtom nélkül járulékokra így papíron 0Ft-ot kerestem, míg igazoláson meg feltüntetett nekem nettó 630.000-et. az ilyet nem szabad aláírni és felhasználni, mert nyilván nincs összhangban és magánokirat hamisításnak minősül! Tehát ha nincs más és el is fogadja a fentiek közül az önkormányzat a bevételed igazolását is, akkor nyugodtan használd azokat az eszközöket. De erről őket kérdezd mivel igazolhatod a reális jövedelmi szinted. Ha meg mellékállásos a tevékenység és valóban nem veszel ki belőle jövedelmet kivét után adózva, akkor csak tegyél egy 0-ás nyilatkozatot erről és az egyéb jövedelmed ( ha van ) igazold le.

2017. nov. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Bak Norbert:

Nekem ez esetben most az utolsó mondatban leírtak relevánsak, megkérdeztem a hivatalt, egyenlőre úgy áll a dolog, hogy elküldöm nekik az eBev-ről letöltött és a NAV által befogadott (általam írt) 2016-os adóbevallásomat.

2017. nov. 13. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!