Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV ügyfélszolgálaton ellenőri...

NAV ügyfélszolgálaton ellenőrizni tudom az összes munkáltatói adatot bejelentést fizetést munkaidőt stb?

Figyelt kérdés

NAV ügyfélszolgálaton ellenőrizni tudom az összes munkáltatói adatot bejelentést fizetést munkaidőt stb?



Ha én bemegyek egy NAV ügyfélszolgálatra, akkor ott helyben tudom ellenőrizni az alábbiakat (ügyfélkapu nincs értelemszerűen)

- be vagyok-e jelentve

- fizetik-e utánam a TB_t stb (ezek eddig csak rutin dolgok mert fix hogy igen)


ÉS AMI A LÉNYEG! Ezt is meg tudják mondani?

Hány órásként vagyok bejelentve? Uis teljes munkaidős napi 8 ó/heti 40 ó munkavállaló vagyok, de van olyan kollegám aki épp ezt hitte magáról és kiderült csak 4 órásként fut...


Mennyi a fizetésem amit a munkáltató a NAV felé jelent?


És ami még lényegesebb: mi van ha a munkáltató nem fizeti ki az alapbérem teljesen (mivel utalva megy a pénz így nem lehet vitás mennyit fizet) de a NAV felé esetleg full szerződés szerinti pénzt jelent be- ez is kiderül?


2017. aug. 13. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:
41%

Miért, a 4 órás bejelentés illegális? Az hogy 4 órásra vagy bejelentve nem azt jelenti hogy egy nap 4 órát dolgozhatsz.


"És ami még lényegesebb: mi van ha a munkáltató nem fizeti ki az alapbérem teljesen (mivel utalva megy a pénz így nem lehet vitás mennyit fizet) de a NAV felé esetleg full szerződés szerinti pénzt jelent be- ez is kiderül?"


Van egy megállapodott fizetésed, nem mindegy neked mennyit fizet a navnak a munkáltató? Bérpapírodon minden rajta van egyébként. Másrészt ha kiderül hogy máshogy vagy bejelentve akkor max kirúgnak téged, a munkáltatót megbüntetik, te pedig kereshetsz másik állást. Mindenki szarul jár kivéve az állam. Ha a fizut meg kevésnek gondolod akkor keress egy másik állást.

2017. aug. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

"Másrészt ha kiderül hogy máshogy vagy bejelentve akkor max kirúgnak téged, a munkáltatót megbüntetik, te pedig kereshetsz másik állást."


ha nálam kiderülne hogy "véletlenül " rosszul vagyok bejelentve a munkáltatómnak nem lenne ideje engem kirúgni mert magamtól mennél el ilyen szemét csaló helyről....

Persze távozóban búcsúként ahol lehet feldobnám a céget NAV OMFF kamara stb

2017. aug. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xswerdy ***** válasza:
A NAV felé a jövedelmed van lejelentve, és a különböző adók befizetve. De hogy hány órát dolgoztál, elszámoltak-e túlórát, stb., az a bérjegyzékedről derül ki.
2017. aug. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

" De hogy hány órát dolgoztál, "


Fals infó, mert az hogy full munkaidős 8 órás vagy csak töredék 4 órás vagyok az kapásból kiderül....

kollega is bejelentést tett a cég ellen mikor kiderült hogy teljes munkaidős 8 órás papírral 4 órásként futott...

2017. aug. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!