Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A Nav mikor vonja le az eö...

Ladislaus433 kérdése:

A Nav mikor vonja le az eö hozzájárulást?

Figyelt kérdés

2éve külföldön élek/dolgozok és most hazajöttem karácsonyra és kaptam a nav-tól egy határozatot hogy fizessek EÜ hozzájárulást kb havi 7000 forintot. fogalmam sincs mér most ráadásul 2015-aug-2017dec31-ig kérik befizetni. (mi van ha dec1-től elkezdek dolgozni??és miért csak 2017? 2018-ra meghalok vagy mi??)

a kérdésem az hogy mik a tapasztalatok ha nem fizetek?

levonják magyar bank számláról? van az államkincstárnál államkötvényem esetleg onnan? külföldi bank számláról esetleg levonhatják?

félreértés ne essék tervezem befizetni, de most pont két szék között vagyok se külföldön se belföldön nincs munkám (még)... mit tehetek?



2017. nov. 12. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Komolyan olyan hülye voltál, hogy nem jelentkeztél ki?

Véletlenül nem mentél most orvoshoz? Onnan szoktak kapcsolni.

2017. nov. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
A külföld, ahol dolgozol, az EU? Mert akkor csak jelentened kellett volna a NAV-nak (2 éve), hogy ott leszel biztosított. De még nincs veszve a dolog, a biztosítós papírjaiddal ballagj be a NAV-hoz, ki kell töltened pár nyomtatványt, és akkor nem kell befizetned.
2017. nov. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
és akkor ilyenek jönnek külföldre dolgozni...a betegbiztosítási jogviszonyt a külföldi munkavállalás kezdetekor, illetve a biztosítás létrejötte után Magyarországon jelezni kellett volna...
2017. nov. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

... 15 napon belül...


és akkor nem is íródott volna elő a tartozás.

2017. nov. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!