Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 3 milliós tartozást hogy...

3 milliós tartozást hogy tudok behajtani?

Figyelt kérdés

Olyan személyiség, hogy nagyon tud hazudni. Rengeteg embernek tartozik...

Amikor kölcsön adtam neki szerelmes voltam bele.

Azt mondta nagy bajban van, meg csak egymásra számíthatunk.

Sajnos már rájöttem, hogy nem mondott igazat.

Az illető sok embernek tartozik.

Ha össze fognánk velük akkor nagyobb esélyünk lenne behajtani a pénzt jogilag? Vagy valamilyen behajtó céggel?

Rengeteg facebook üzenet van róla ahol erről beszélünk. Papírt nem írtunk róla.

Mellette vállalkozásokat csinál. Meg utazgat ezeket facebookon meg is osztja.

Legszívesebben amikor ezt látom akkor had ne mondjam ,hogy mit csinálnék az illetővel ,hogy más pénzén él nagy lábon...

Amikor számon kérem a pénzem miatt akkor fenyeget.



2017. nov. 18. 12:03
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

"Papírt nem írtunk róla."

Tanulópénz.

2017. nov. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom h ez tapasztalatból írod de szerintem nincs veszve a dolog.


[link]

2017. nov. 18. 12:21
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
van tanú a szóbeli szerződésre? Mert ha nem akkor te A-t mondasz ő meg B-t, semmit nem tudsz tenni.
2017. nov. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ha facebookon írásban elismeri az nem számít?

Ha személyesen 2ember társaságában oda megyek hozzá és rákérdezek és azt mondja, h majd megadom akkor az is elismerésnek számít? Esetleg felvételt is készítek róla.

2017. nov. 18. 12:43
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Ügyvéd, polgári per
2017. nov. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Erre vannak az un. csoportos keresetek. Ha van X ember,

akinek tartozik, már nagyobb eséllyel indul, még ha nincs

is róla papír..

2017. nov. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

valóban, pereskedhetsz.

ez azt jelenti, hogy próbálkozhatsz, de túl sok jóra ne számíts.

pénzügy kategóriában legközelebb próbálj egy hitelesebb forrásból idézni, mert a blikk vicc kategória.

de visszatérve a perre: nem hiszem, hogy be lehet rajta hajtani, ha nincs vagyona. van ház, kocsi, bármi a nevén?

levelezés jó lehet bizonyítéknak, de önmagában kevés.

sajnos a papír hiánya nagy butaság volt, de azóta már rájöttél erre.

és nem te vagy az egyetlen, aki így járt. mentségedre szóljon, hogy szerelmes voltál, de ettől még nem kapod vissza a pénzed.

nehogy azt hidd, hogy akik itt osztják az észt sokszor, azok nem jártak még így...

persze nem mindenki, de sokszor épp azért oktat ki vki, mert korábban már hasonlóan megszívta.

nekem nem is egy vadidegennel volt hasonló sztorim, hanem a saját nővéremmel, mármint nem konkrétan nekem. nagymamám fél milliót adott neki anno, évekig ígérte, h visszaadja, sosem lett belőle semmi, a nagymamám pedig meghalt.

aztán építkezéshez kapott 3 milliót szintén családtagtól, akkor hirtelen nem volt róla papír. de amint megtörtént ez a fél milliós eset, a családtag észbe kapott, és jelezte, hogy menjenek el ügyvédhez, írjanak papírt. szerencsére nem kp-ban történt az egész, így nyoma maradt. csodával határos módon a nővérem aláírta ezt, de persze neki állt feljebb, és azóta nem is beszél az illetővel, aki kisegítette. fizetnie muszáj, törlszti egy nagyon minimális összeggel, de a kapcsolat megszakadt. azt hitte, majd ezt is megkapja ingyen, és nem tetszett neki, hogy papír készül a tartozásáról.

na de térjünk vissza a te esetedre, ha nincs vagyona, akkor neked sok-sok idegeskedés, több évnyi pereskedés, és nem kevés költség lesz ez az egész. az ügyvédet, illetéket, stb. fizetned kell. ha lesz valaha jogerős ítélet, akkor sem biztos, hogy be tudják hajtani rajta.

ismertem ilyen életművészt, pont ugyanezt csinálta fiatal csajokkal, mindig szerelmet hazudott, minden csajt lehúzott. Zsoltnak hívják. hallottam már azóta, hogy tán börtönben ül. remélem, igaz. de a csajok, akik bedőltek neki, sosem látták viszont a pénzüket.

2017. nov. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

ezt az embert egyébként úgy "ismertem meg", hogy egy nagyon jó barátnőmet szédítette. a csaj nagyon naiv volt, teljesen elcsavarta a fejét ez a szemétláda. sötét ügyei voltak, és pénzre volt szüksége, azt mondta, megfenyegették, és ha nem fizet, megölik. akár még igaz is lehetett, mert tényleg mindenkit átvert, meglopott, stb.

a barátnőm pedig nem látott a szerelemtől, és felvett neki egy személyi kölcsönt. éveken át fiztette, de annak, hogy ő a pénzt kb-ban átadta ennek a féregnek, persze nem volt nyoma. a pasi természetesen csak kölcsönbe kéte, azzal a dumával, hogy majd megadja... kimegy külföldre dolgozni, hogy összeszedje a pénzt... aha... úgy eltűnt, sose láttuk többé.

eltelt több év, és annyira hihetetlen, hogy egyszer ugyanezzel a barátnőmmel ügyintéztünk egy Telekom üzletben, csak mi voltunk bent, tehát csend volt. erre bejött 2 rendőr, odaálltak a szomszéd pulthoz, és elmesélték az ügyintézőnek, hogy xy-t keresik, mert régóta körözik, és azt tudják, hogy van Telekom előfizetése, nekik a cím kellene, hogy hová mennek a számlák. hihetetlen volt, hogy ezt végighallgattuk, ez a sors keze. ja, és ez nem egy kisvárosban történt, hanem az ország 2. legnagyobb városában. a barátnőmnek ez is elégtétel volt, sajnos a pénzt ő is elkönyvelte tanulópénzként, nem volt más választása, de azért jól esett a lelkének, hogy a törvény utoléri azt a mocskot.

2017. nov. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pénzt másnak "papír" nélkül csak akkor adunk, ha nem bánjuk, ha nem adja vissza.
2017. nov. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!