Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bitcoinból származó nyereség...

Bitcoinból származó nyereség adózása?

Figyelt kérdés

Van bizonyos mennyiségű bitcoinom, viszont most, hogy nagyon felszaladt az ára, szeretnék megválni egy részétől. El tudom úgy adni KP-ért, hogy annak nem lesz nyoma sehol, a tranzakció nem lesz hozzám köthető. Viszont nem tudom, hogy mit kezdjek a KP-val: ha berakom a bankba, akkor megkérdezi valaki, hogy honnan van? Mekkora az az összeg, ami nem lesz gyanús se a NAV-nak, se a banknak, se senki másnak? Én arra gondolnék, hogy eladok most 1 millió forintnyit, meg jövő év közepe fele még 1 milliónyit.

Ti mit csinálnátok? Vagy inkább adjam el hivatalos úton és adózzam le az árfolyamnyereséget? (kb a teljes ár árfolyamnyereség)



2017. nov. 19. 14:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Kp-ban apránként befizeted a bankba, na meg azért az is el tud hamar fogyni. Pl. kifizeted abból a számlákat. vagy adsz családtagnap, barátnak "kölcsön" ő meg visszautalja a számládra apránként. Egyenesági rokonoknál illetékmentes az ajándékozás, szóval simán odaadhatsz anyukádnak/tesónak 100-200 de akár 500 ezret is kp-ban, ők meg visszautalják neked.
2017. nov. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
14%

Attól, hogy a rokona visszautalja, még rákérdez a NAV, hogy honnan volt a kölcsön pénz.


Ez nem így működik, hogy fogom kölcsönadok anyunak, hogy ő meg utalja vissza a bankszámlámra.


Adózd szépen le.


1 milliót meg ahogy mondja az első, hamar el lehet költeni, számlára, közértre, ruhára, mozira.


A fizetésedhez ne nyúlj a bankszámládon és ebből élj.


De én nem buzdítalak adócsalásra, adózd szépen le, ahogy mindannyian ezt tesszük.

2017. nov. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

500 ezer kp-ban azért nem olyan sok, hogy ne lehessen magyarázni. pl. eladott valami műszaki cuccát, kp-ban veszi ki a bankból a fizuja egy részét és összegyűlt ennyi maradék. Vagy anyuka/apuka odaajándékoz ennyit.


De igen, adózd le, ne csalj.

2017. nov. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

LOL, dehogy adózom le, fizetek én elég adót.


Kösz a tippeket, valszeg az lesz, hogy megtartom a KP-t, és szép lassan azt költöm a számlámon lévő pénz helyett.

2017. nov. 19. 18:56
 5/18 anonim ***** válasza:
Én arra lennék kiváncsi, hogy hogy az istenbe akarsz ennyi bitocoinon kp-ért túladni-
2017. nov. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"hogy az istenbe akarsz ennyi bitocoinon"


Ez amiről most beszélgetünk alig több mint 1 bitcoin!

2017. nov. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ja, és hogy a kérdésre is válaszoljak, a májusi adóbevallásban kellene szerepeltetni, forrásadó és EHO fizetendő utána.
2017. nov. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
#6 Tudom. De ettől a kérdés még ugyanaz, nagy valószínűséggel egy vadidegennel akar találkozni, ahol bitcoinért cserébe kap 1 milla kp-t. Ez nem nem az az eladom a reszkessetek betörők dvd-m egy ezresért.
2017. nov. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
En a helyedbe visszaforgatnam mas kriptodevizakba vagy megtartanam mert ennek meg fog felmenni az ara eleg rendesen
2017. nov. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Tartok én meg eleget belőle, ne izguljatok. :)


Ahogyan itt írták, csak 1 BTC-t fogok eladni, azt is valószínűleg több részletben.


EHO, meg a többi ilyen hülyeség az, amit mindenképpen el fogok kerülni.

2017. nov. 25. 09:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!