Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Árulhatják e a termékemet?

Árulhatják e a termékemet?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Katás vállalkozó vagyok. Szeretnék készíteni fa dolgokat (pad,asztal,stb.). Árulhatja e viszonteladó a boltjában az általam készített dolgokat?

2017. nov. 20. 10:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia :-) Ezt már kérdezted, de nyilván akkor sem kaptál választ. Ilyen témában, megmondom őszintén, nem hagyatkoznék a gyakori közönségére - csakis könyvelőre és NAV-ra.


Bár KATA-s vagyok, de nem tudom rá én sem a választ, mert nyilván át kellene, hogy vegye Tőled valahogy, ehhez kéne valami papír vagy számla - szóval Neked kéne utána járni ennek.

2017. nov. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az adózási módod nem befolyásolja, hogy gyártó legyél.

Számlaképes vagy, aki átveszi tőled, az nyilván vagy bizományban, vagy számla ellenében fogja tenni.


Így semmi nem zárja ki, hogy ne adhass el viszonteladónak terméket. A tevékenységi köröd, és nem az adózási módod fogja ezt befolyásolni. A tev. körhöz kapcsolódó kötelezettségeknek kellene inkább utána nézni, hogy szakképesítést igényel e, ennek megfelelsz e? de mivel ev vagy, alapból törvényességi felülvizsgálaton veszel részt e tekintetben.


Emellett a szükséges dokumentációk, jelölés, címkézés tartalma, stb. ami inkább lényeges, mert ugyan én ebben a szegmensben nem vagyok jártas, de pl. élelmiszer viszonteladásra kapcsán nem egy-két ilyennel kell rendelkeznie és megfelelnie a beszállítónak ahhoz, hogy azt én az üzleteim polcára kitehessem. Nem amiatt mert kötöm az ebet a karóhoz, hanem amiatt, mert engem is ellenőriz(het)nek több hatóságtól is, és ezeket tudnom kel igazolni.


De ugyanúgy van ezek között beszállítók között őstermelő, bt, kft, zrt is. nem az határozza meg, hogy milyen vállalkozási formában, vagy adózásban működnek.

2017. nov. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!