Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bitcoin után magánszemélyként...

Bitcoin után magánszemélyként hogyan kell adózni? Mivel igazolom, hogy mennyiért vettem?

Figyelt kérdés
2017. nov. 30. 20:40
1 2
 11/12 anonim válasza:

és ha airdropból van? és ha bountíból van? és ha személyesen vetted és nincs bizonylat?

akkor ha akarnál sem tudsz adózni, mivel nem tudod igazolni hogyan került a birtokodba?

2017. dec. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Adózni nem akkor kell amikor a bitcoin a birtokomba került, hanem akkor amikor azt forintra váltom és a forintot birtokolom/elköltöm.


Ha nem tudom igazolni, mennyiért vettem akkor a forintösszeg 100%-a után kell adózzni. (Természetesen egyes költségek leírhatók, pl. mobiltelefon, stb).

Ha tudom igazolni, korábban mennyiért vettem a bitcoint, akkor az is "leírható" költséghez hasonlóan és akkor az árfolyamkülönbözetnek nevezett összeg növeli csak az adóalapot.

A kérdés ennek az igazolásának a módjáról szól.

2017. dec. 24. 00:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!