Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Fennáll az esélye, hogy...

Fennáll az esélye, hogy elővesznek? Adózás, adótartozás.

Figyelt kérdés

Több, mint 3 éve van állandó munkahelyem 4 órás bejelentett munkaviszonnyal. Mellette közel fél évig Május 10-Október 24.-ig végeztem internetes munkát.

Ezzel a munkába ez idő alatt jó pár ezer dollárt kerestem 5000-8500 dollár között..

Ebből 2000 dollárt ún. Payoneer nevezetű kártyára, többit ún. FirstChoice Pay nevezetű kártyára, dollárban. A pénz egy részét auto,atából felvettem (forintban természetesen) kisebb részét kártyával való vásárlással költöttem.Ha jól emlékszem mind 2 amerikai.


Hamarosan itt az adózás. Az adóbevallásom nem én szoktam elkészíteni, hanem a NAV. Eddig sose jött semmi adóbevallást követően (gondolom akkor rendben volt minden).. nincs elektronikus ügyf. kapum, gondolom levél formájában tájékoztattak volna, ha bármi gond lett volna, mondjuk eddig nem lett volna miért.

Kérdésem, hogy a 2018-as adóbevallásnál mekkora esélye lehet, hogy pont engem kiszúrnak és elővesznek? Járhat ezért börtön? Szólnak amennyiben látják, hogy ezután az x össze után nincs adózva? Egyedül TB miatt szoktak levelet küldeni, hogy van még... egy nagyon kevés tartozásom régebbről, de ugye rendben fizetve van... munkáltatóm által.


Köszönöm



2017. dec. 19. 12:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Termeszetesen mind 2 szamla az en nevemen van a masik helyen a fizetesem kp.-ban kapom. Az internetes munkat mar abbahagytam
2017. dec. 19. 12:28
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Havonta kaptál ennyit vagy összesen? Érdemes lett volna legalább egy KATA-s vállalkozást elindítani erre, akkor tiszta sor lenne, és minimális adóval megúsztad volna. Egyébként nagyjából 1% az esélye, hogy kiderüljön, hogy volt ez a kereseted is, és ha ki is derül, legfeljebb az adót fogják behajtani rajtad büntetéssel megspékelve, börtönbe tutira nem kerülsz. De ennek mondom, minimális az esélye.
2017. dec. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Paypal-nál már 600 dollár/év forgalomnál elővesznek, azt hiszem kell igazolást küldeni, hogy be vagy jelentve v ilyesmi. Nekem is van Firstchoice pay kártyám, nem volt ekkora jövedelmem, ezért nem is aggódom. A helyedben bejelentettem volna amúgy, mert ez azért már nagyobb összeg.


Viszont a Firstchoice Pay vagy Payoneer nem hinném, hogy nyilván van tartva. Ha nem bankszámlára kérted ki, hanem elvásároltad és ATM-ből felvetted, kicsi rá az esély, hogy lenyomoznak.

2017. dec. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Az adóbevallásom nem én szoktam elkészíteni, hanem a NAV


A tavalyi volt az első év, amiről bevallási tervezet készült...

2017. dec. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Összesen kaptam ennyi. És mia helyzet a FATCA-val? :S


Köszönöm az eddigi valaszokat!

2017. dec. 19. 19:37
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
FATCA USA illetőségű személyekre vonatkozik. EU-sokra a CRS vonatkozik; Payoneer, Firstchoice Pay viszont nem jelent adatokat a törvény alapján, mert nem bank. Ha nem érintett a pénz magyar bankszámlát, szinte kizárt, hogy valaha érdeklődjenek róla. (Ennél az összegnél akkor se, ha kiutaltattad volna, mert számodra talán soknak tűnik, de a banknál jelentéktelen.)
2017. dec. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a kártyák bár USD alapúak, de nem amerikaiak. A belizei Choice bankhoz tartoznak.
2017. dec. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Igen olvastam hogy ún. Choice Bank Limited-hez tartoznak, aminek az oldalán megtaláltam ezt a szöveget:


Choice Bank FATCA Notice

Choice Bank advises all customers that it will be complying with the requirements of FATCA and will be

reporting to US Authorities the relevant information on US Persons maintaining accounts at its Bank.

As a consequence, Choice Bank has amended its terms and conditions for account holders of which due

notice is now given. In accordance with Section 32 of Choice Bank’s Depository Agreement General

Terms and Conditions, Choice Bank notifies all customers of amendments to the said Terms and

Conditions and the applicability of FATCA to all Accounts held by US Persons. The amendments allow

Choice Bank to comply with the requirements of the US Authorities and release and discharge Choice

Bank, its directors, employees, and related parties from all liabilities arising from Choice Bank providing

information relating to bank accounts held at Choice Bank to US Authorities.

Choice Bank FATCA Notice



Vagy ez nem jelent semmit? Ha jól értem ez a Bank szolgáltat adatot, valamelyik Belizei viszont nem (megtaláltam a listát) talán 2-3 szolgáltat infót. Hogy érted, hogy nem "bank" sem a Payoneer sema Firstchoice?


Köszönöm előre is!

2017. dec. 23. 08:20
 9/11 A kérdező kommentje:

[link]


ill. ezt a cikket talaltam.


A virtuális számlák, pénztárcák és más pénzügyi szolgáltatók sem kivételek – írja a Crystal Worldwide az elemzésében. Ha a pénzügyi szolgáltató olyan országban van bejegyezve, amelyik tagja az automatikus adatcseréről szóló egyezménynek, akkor jelentenie kell.


A Paypal európai központja Luxemburgban van, amely már az első körben csatlakozik az adatküldő országokhoz.

2017. dec. 23. 09:02
 10/11 anonim ***** válasza:

A Payoneer és a Firstchoice nem bankok. Hasonló szolgáltatók, mint a Paypal, Skrill, Neteller. Nem lesz semelyik banknál bankszámlád azáltal, hogy náluk regisztrálsz, csak egy virtuális fiókod lesz, ahova egy céges gyűjtőszámláról kerül pénz.

Sok a találgatás azzal kapcsolatban, hogy ezeknek az "e-wallet"-eknek kell-e jelenteni úgy, mint a bankoknak. Egyelőre egyedül a Paypal Privacy-jében van erről szó, a többiben fel sem merül.


[link]


"If you qualify as a specified U.S. person under FATCA Law and/or as a reportable person under CRS Law and assuming the FATCA Law and CRS Law impose obligations on PayPal..."


Felhívnám a figyelmed az "assuming" szóra. FELTÉVE, hogy a CRS és FATCA törvény kötelezettségeket ró a Paypal-ra. Ebből nekem az jön le, pillanatnyilag nincs kötelezettségük.

2017. dec. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!