Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Fennáll az esélye, hogy...

Fennáll az esélye, hogy elővesznek? Adózás, adótartozás.

Figyelt kérdés

Több, mint 3 éve van állandó munkahelyem 4 órás bejelentett munkaviszonnyal. Mellette közel fél évig Május 10-Október 24.-ig végeztem internetes munkát.

Ezzel a munkába ez idő alatt jó pár ezer dollárt kerestem 5000-8500 dollár között..

Ebből 2000 dollárt ún. Payoneer nevezetű kártyára, többit ún. FirstChoice Pay nevezetű kártyára, dollárban. A pénz egy részét auto,atából felvettem (forintban természetesen) kisebb részét kártyával való vásárlással költöttem.Ha jól emlékszem mind 2 amerikai.


Hamarosan itt az adózás. Az adóbevallásom nem én szoktam elkészíteni, hanem a NAV. Eddig sose jött semmi adóbevallást követően (gondolom akkor rendben volt minden).. nincs elektronikus ügyf. kapum, gondolom levél formájában tájékoztattak volna, ha bármi gond lett volna, mondjuk eddig nem lett volna miért.

Kérdésem, hogy a 2018-as adóbevallásnál mekkora esélye lehet, hogy pont engem kiszúrnak és elővesznek? Járhat ezért börtön? Szólnak amennyiben látják, hogy ezután az x össze után nincs adózva? Egyedül TB miatt szoktak levelet küldeni, hogy van még... egy nagyon kevés tartozásom régebbről, de ugye rendben fizetve van... munkáltatóm által.


Köszönöm



2017. dec. 19. 12:10
1 2
 11/11 Pupusz ***** válasza:
A NAV már szinte minden ország bankjaitól lekérdezheti adott személy bankszámla forgalmát, néhány kivételtől eltekintve, de ezt csak akkor teszi meg, ha vagyonosodási, vagy nyomozati vizsgálat zajlik az adott személy ellen és fel kívánják tárni a vagyonát. Ekkor sem minden esetben. A te esetedben ez nem áll fenn. Többe kerülne nekik a leves, mint a hús. Ha az internetes munkádra mennek rá, ügyletek közben, az már más téma. De arról már tudnál.
2017. dec. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!