Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha aliexpressről 11. 000ft-ért...

Ha aliexpressről 11. 000ft-ért rendelek valamit akkor kell rá vámot és áfát is fizetnem?

Figyelt kérdés

2017. dec. 28. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Áfát 22 euro felett vámot 150 euro felett kell fizetni.

Ebbe beleszámít a szállítási díj is.

2017. dec. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mondd az eladónak, hogy a csomag érték helyre írjon be 2-3 dollárt, és akkor nem kell vámot fizetned.


Mondjuk ezt automatikusan megcsinálják tapasztalatom szerint

2017. dec. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Sziasztok én Karácsonyra rendeltem az EBAY-ról egy 7" Tabot

10500 ft volt ingyenes szállítással,a posta kiküldte,hogy vám,áfa sbi köteles potom 3 ezer ft ért teljes körű ügyintézés.Majd egy hét múlva kikézbesítette a csomagot,hogy teljesen költségmentes még az ügyintézési díjat sem kellet kifizetni.Én is így tudtam,hogy 22 euró a határ,táblázatot is láttam.Viszont megkérdeztük 12500 ft ig semmit nem kell fizetni.

2018. jan. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

más értékhatár vonatkozik az eu-n belülről rendelt cuccokra és más a kívülről rendelt cuccokra.

az alis kínából rendelt cuccoknál ált kevesebbet írnak rá az eladók, plusz ráírják h ajándék, ami elvileg nem vámköteles, vagy kedvezőbb elszámolással működik.

2018. jan. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!