Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan adhat valaki természetb...

Hogyan adhat valaki természetbeni juttatást, tárgyi ajándékot, díjazást, nyeremény vagy bármi hasonlót valakinek úgy, hogy akinek adja, annak ne legyen vele adózási gondja?

Figyelt kérdés
Tehát egyáltalán nem érdekel, hogy aki adja az milyen jogcímen és emnnyit adózik, de aki kapja, annak már ne kelljen adóznia. És nem pénzről, hanem mindenképpen tárgyi juttatásról vagy akár ajándékról van szó.

2018. jan. 13. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Cégként? Magánszemélyként? Milyen értékben? Mit?
2018. jan. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs papirja pl nem rgy auto, akkor talan adomanykent, vagy feketèn kell adni nevtelen dolgokat.
2018. jan. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

kedves első, azt mondtam bármit, mármit nekem mindegy, nem úgy értem, hogy mindenre vonatkozik a kérdésem, hanem valamire, amire valaki tudja a választ


és magánszemélynek


pl. könyv, játék, bármi, ami adható

2018. jan. 14. 21:57
 4/4 A kérdező kommentje:
kedves 2-es, a ne legyen vele gondja alatt azt értettem, hogy tényleg, azaz engem a szabályos megoldás érdekel, nem a fekete megoldás, mégha nincs is velel gond
2018. jan. 14. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!