Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy működik az adókedvezménye...

Hogy működik az adókedvezmények utólagos visszaigénylése?

Figyelt kérdés

2017-ben házasodtunk és kismama is lettem. Azt már sikerült megtudnom, hogy járna az első házasok kedvezménye és a magzatra is a családi adókedvezmény, de nem igényelte egyikünk sem havonta a kedvezményeket.

A kérdésem az, hogy ha a NAV elkészíti a tervezetet, ahogy tavaly is, akkor azt utólagosan kell módosítanom majd a nyilatkozatok leadásával? Vagy be kell küldenem már előre ezeket a nyilatkozatokat, mert nem lesz lehetőség máshogy visszaigénylésre.


2018. jan. 29. 13:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Ahogy mondod, a tervezet kell csak módosítani. Hogy kell e valamit leadnod, azt sajnos nem tudom. Én betegség miatt kapok adókedvezményt, az orvos állított ki igazolást, de azt nem kell leadni. Az igazolásokat tuti meg kell tartani. Nyilatozat szerintem csak akkor van, ha év közben akarod igénybe venni, a munkáltató felé kell nyilatkozni, hogy úgy bérszámfejtsenek.
2018. jan. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!