Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ez után akkor most le kell...

Ez után akkor most le kell adózzak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kezdünk itthon rémeket látni, kérlek segítsetek! :)


Ebben az évben fejeztem be a tanulmányaimat, közbe dolgoztam diákmunkán, volt internetes munkám is, 1 hónapot töltöttem egy kávézóban, itt egyszerűsített foglalkoztatásban voltam bejelentve, Novembertől pedig egészen mostanáig szintén egyszerűsített foglalkoztatásban dolgozom, havi max 15 napot.


Ügyfelkapum szerintem nincsen.

A kérdésem pedig az lenne, hogy akkor ezek után nekem le kéne adózzak?

Fel kéne keressem az eddigi munkáltatóimat és elkérni tőlük a papírokat?


Nagyon sok mindent hallottam már, és nem csináltam még ilyet..

Előre is nagyon köszönöm a segítséget! :)


Hajni


2018. febr. 6. 14:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia Hajni! Amit te kézhely kaptál pénzt, az már a nettó volt, vagyis a munkáltató levonta az adóelőleget, neked már nem kell adót befizetned (hacsak nem volt valami könyvelési hiba, de nem eza jellemző). Ettől függetlenül a munkáltatóidtól január 31ig meg kellett kapnod az adóbevalláshoz szükséges papírokat (az egyszerűsítettet nem isnmerem, meg az "internetes munka" is lehet ezer dolog, de az iskolaszövetkezet biztosan nem sunnyog ilyent el).

A NAV pedig el fogja készíteni az adóbevallásod, ha nincs ügyfélkapud, március 15ig kérheted smsben/levélben, hogy postázzák ki a tervezetet, amivel ha egyetértesz, semmi további teendőd nincs.

2018. febr. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűsített foglalkoztatás esetén nem von a kifizető adóelőleget. Azt utólag kell a bevallásban rendezni, ha bizonyos éves keretösszeget meghaladt az ilyen foglalkoztatásból szerzett bevételed.


Munkaviszonyból származó jövedelem esetén kötelező jelleggel von a munkáltató adóelőleget, ott eltérés az év végihez képest elméletileg csak akkor lehet, ha rosszul vont (hibázott), vagy valamilyen adóval kapcsolatos kedvezményre vagy jogosult.


Az internetes munkát nem tudjuk, hogy milyen volt, lehet, hogy megbízásos jogviszonyban szerezted, arra megint más szabályok vonatkoznak.


A munkáltatók/kifizetők vagy a jogviszony megszűnésekor, vagy legkésőbb a következő év január 31-ig ki kell, hogy állítsanak a bevalláshoz jövedelemigazolást. Ezt nem kell kérni, ez az ő alapvető kötelezettségük. Lehet, hogy az igazolások már a postával úton vannak a lakcímedre.


Egyébként a NAV elkészíti a bevallásokat, és ha van ügyfélkapud azon március közepe táján már meg tudod nézni.

Ha nincs ügyfélkapud, akkor lakcímre kérheted, hogy postázzák ki.

A módját és a kérés határidejét itt találod:


Ügyfélkapu regisztráció hiányában a magánszemélyek 2018. március 19-éig kérhetik, hogy az állami adó- és vámhatóság papír alapon küldje meg az adóbevallási tervezetet. A kérelem többféle módon juttatható el az adóhatósághoz:


SMS-ben a +36 30 344 4304 telefonszámon 2018. január 8-tól (az üzenetben meg kell adni az adóazonosító jelet és a születési dátumot a következők szerint: SZJAszóközadóazonosítójelszóközééééhhnn);


a NAV honlapjáról elérhető űrlapon (www.nav.gov.hu/eszja/eszja);


a „Kérelem az adóbevallási tervezet papír alapon történő átvételéhez” elnevezésű formanyomtatványon;


levélben kötetlen formában,


az ügyfélszolgálati irodákban személyesen vagy


az Általános Tájékoztató Rendszeren keresztül telefonon (telefonszám: 1819).

2018. febr. 7. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Mindkettőtöknek nagyon köszönöm a segítséget. Hasznos volt. :)

2018. febr. 10. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!