Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Online eladás után hogy adózzak?

Online eladás után hogy adózzak?

Figyelt kérdés

A kérdésemet az un. 'dropship' néven elterjedt online kereskedelemel kapcsolatban való adózásról tenném fel.

Kínai termékeket adok el az ebayen.

A vevő aki a világ bármely pontján élhet paypal-en fizet.

Az áruval én sosem találkozok, Kínából egyenesen a vevőhöz megy.(én felteszek valamit pl: 13$-ért Ebayre,majd a kínai kereskedőtől 10$-ért megrendelem a vásárló címére)

Számla nincs semmiről, egy sima értesítésen kívül amit email-ben küldenek semmi sincs.

a NAV gyakorlatilag csak annyit láthat az egészből szerintem, hogy a számlámra érkezik pénz bizonyos időközönként egy paypal accountról.



2016. jún. 25. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
39%

"Online eladás után hogy adózzak?"


Úgy, hogy kiváltod az egyéni vállalkozóit, ami havonta kb. 50 ezer ft adó főállásban - mellékben 25 ezer.

2016. jún. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Annak rendje szerint meg fog sz.p.tni téged a NAV. Feketézel és olyan marha vagy, hogy ezt kiírod ide?... Legalább annyi eszed lehetne, hogy a pénzt nem utalod paypal-ról a számládra.


Ha pedig legálisan szeretnél eladni, keress olyan beszerzési forrást, ami ad számlát.

2016. jún. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
78%

(kicsi OFF de mégsem) Arról tudok beszámolni, hogy találkoztam a FB-on valikenek a panaszával, Hogy a UK-ban él és a L'loyds bezárta a bankszámláját, mert ... és ez felháborította.

Nos a probléma az, hogy van lakossági számla és üzleti számla.

Konkluzió: Ha a PayPal-t használod és annak rendje és módja szerint a számládra érkezik a pénz, akkor (hidd el) a NAV már látja is.

Költői kérdés, hogy kit büntetnek meg jobban? Aki elviszi a csemetéjét állami költségen egy VIP páholyba, vagy épít egy kisvasutat, ami nem visz sehonnan sehova EU-s pénzből, illetve azt aki éhségében lopni mer. (Tiborc panasza)

2016. júl. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az roppant érdekelne, hogy az 1-es válasz miért lett lehúzva 40 %-ra?

Mert sok feketén eladó úgy gondolja, hogy nem kell adózni?

Vagy mégis mi rossz lett ott írva?

2016. júl. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!