Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ugye hogy van olyan, hogy a...

Ugye hogy van olyan, hogy a bank illetve a végrehajtó levonja a bér valamennyi hányadát?

Figyelt kérdés

Inkasszó azt hiszem, meg jövedelem letiltás.

Nem vagyok hülye, a szomszédomtól is vonják.

Ma meg kiröhögtek vizsgán, hogy ja van, de ők nem találkoztak vele.


2018. febr. 7. 17:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kik röhögtek ki? Üzenem nekik, hogy bekaphatják a f...
2018. febr. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Pénzügy vizsgán, az egyik hallgató tanár.

Tudtam, hogy nem beszélek hülyeségeket. A szomszédommal is ez van.

Ben se volt a tételben, arra kellett példa, elég sok, amikor nem egy kikötött (törvény szerinti) százalékot vonnak, mint az SZJA 15 %.

Mi a vicces ezen? Meg is buktattak, nem is érdekel. De ebben nekem volt igazam.

2018. febr. 7. 17:49
 3/14 anonim ***** válasza:
hát elég hülye példát hoztál, mert a letiltás is általában %-os. Az inkasszó meg egyáltalán nem %-os.
2018. febr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A letiltásra a tartásdíjat mondtam, az inkasszóhoz meg bírósági végzés kell, akár elvihetik az egészet is.

De azért kiröhögni nen kell

2018. febr. 7. 18:04
 5/14 anonim ***** válasza:
pfff, bírósági végzés? NEm. És nem vihetik az egészet. Az a bukás sajnos jogosnak tűnik.
2018. febr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ilyet nem mondtam nekik.

Igen, bírósági végzés kell, különben a bank nem emelhet le róla.

Igaz az egészet nem, szinte, annyi marad ami a létminimumhoz kell.

2018. febr. 7. 18:24
 7/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
A végrehajtó nem von le semmit. A bírósági ítélet alapján utasítják a munkáltatót, hogy a bér egy részét a végrehajtónak utalja el, ne a munkavállalónak.
2018. febr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mind a bérletiltáshoz, mind a banki inkasszóhoz végrehajtható okirat szükséges, akár a NAV, akár önálló bírósági, vagy törvényszéki végrehajtó száll rá a fentiekre.


Tehát a banknál nincs az okirat, és a munkáltatónál sem, de a végrehajtók megkeresésére köteles mind a bank, mind a munkáltató a letiltást, illetve az inkasszót teljesíteni. Onnantól kezdve, hogy átvették a letiltást, vagy megérkezett a bankhoz a megkeresés, készfizető kezesként felelnek a benne foglaltak teljesítéséért.


Jövedelemből 1 letiltás esetén a nettó bér 33 %-át vonhatják, több tartozás esetén a letiltás az 50 %-ig terjedhet.

Banki inkasszó esetén a nyugdíjminimumnak (28.500,-

Ft) megfelelő összeget a bank köteles "visszatartani" és kifizetni a folyószámla tulajdonosának, a többit tovább kell utalnia a végrehajtó által megadott számlaszámra.

2018. febr. 8. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi, ez így nagyon érthető volt :)

Igazából akkor mégsemmondtam hülyeséget.

Illetve az volt a nevetség tárgya, hogy ő ilyennel nem találkoztak. Sajnos elég gyakori. De kb. a nevemet elfelejtettem, annyira felhúztak. Ha most aztvmondom nekik, hogy Orbán Viktor a jegybank igazgatója, akkor sincs joga kiröhögni és pofákat vágni.

Meg nem is vettük ezeket, a jövedelem elszámolásról volt szó.

2018. febr. 8. 06:58
 10/14 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem mondtál hülyeséget.


Én az ilyenen nem szoktam meglepődni, a suliban a pénzügy tanárnőmet én javítottam ki nem egy esetben, mert ő éppen a főiskoláról pottyant ki, én meg már vagy 6 éve a gyakorlatban csináltam azt, amit éppen tanított volna.

Szerencsére Ő ezt nem vette zokon, hanem megköszönte.

2018. febr. 9. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!