Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tudtátok, hogy a banki hitelbő...

Tudtátok, hogy a banki hitelből nem is nehéz kijönni sok esetben?

Figyelt kérdés

Minden ember azt ecseteli "ne vegyél fel hitelt mert örök tartozásban leszel" és hasonló dolgok.

Tudjátok én mit mondok?

Hogy, az az ember aki ezt mondja, "lusta".

Igen, lusta.

Miért?

Mert nem képes semmit feláldozni azért, hogy vissza fizesse a kölcsönt.

Áh, igen, pont beleértve trafáltam.

A pénz az jól jön, igaz?

Vissza adni már nem igazán akarjuk.

Tegyük fel, van az embernek egy átlag keresete, vagyis 150.000ft Nettó. Az allbérlete 80.000ft/hó mindennel együtt. Vagyis marad 70.000ft-ja. az sok pénz. (Ha nincs gyereked, vagyis egyke vagy)


És most jön a csavar.

Nem pizzát, Gyrost, Pulyka pörkölt, Rakott krumplit és hasonló drágább ételeket eszel. Egyél de minden nap nagyon olcsón.

Képzeljétek el, én előre felvásároltam 10kg rizst és 5kg fagyasztott zöldségbkeveréket 3.200ft-ért. és minden nap ezt eszem. A banknak egyben 120.000ft-ot utaltam úgy, hogy 150.000ft a fizetésem. És bumm. Kijöttem a minuszból. Lámpással, Jinnel, vagy esetleg valami csoda folytán? NEM. Én csináltam,és a jó ételeket áldoztam fel 1 hónapig, hogy kijöjjek a tartozásból, és bumm, kijöttem.


Ti mit gondoltok?

Ezt megtudnátok csinálni?



2018. febr. 17. 22:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

A hitel igazándiból termelésben jó, mert ott tudsz termelni, vagyis pénzt keresni. Mondjuk veszel a földedre egy traktort.

Ha veszel belőle egy tv-t vagy egy házat, azt a pénzt viszi, nem pedig hozza.

2018. febr. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Így van.Nem fogyasztási célú hitelt kell felvenni.


Ha meg a hitelből kisboltot , kajàldàt nyitnál , akkor az étkezésed 50-70%-al kerülne kevesebbe , mint jelenleg és többet is keresel vele mint eddig.Így a sporolt összeg es a megnövekvő bevételből ami meg marad abból fizetheted a hitelt vissza, nem kell lemondani a

2018. febr. 18. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
jobb ételekről. Pár hónap év alatt meg a fogyasztási eszközöket önerőből meg tudod venni hitel nélkül. (elektronikai eszközök, autó, lakás stb).
2018. febr. 18. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%

Áh, igen, pont beleértve trafáltam.


Itt feladtam. Egy modoros idióta ne akarom okosnak tűnni.

2018. febr. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
Akarjon. Bocs
2018. febr. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Másodállásban hitel tanácsadó vagy? Képzeld én meg soha, semmire nem vettem fel hitelt, és mégis életben vagyok.

Ezt meg tudnád csinálni okoska?

2018. febr. 18. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Alapvetően egyetértek azzal, hogy ha hitelt veszel fel, akkor össze kell kicsit húzni a nadrágszíjat, és ha keveset keresel, akkor minimálisra kell csökkenteni a "luxus" kiadásokat. Pl anyósomnak is van valami 3-4 millió hitele, és nemrég mutatta, hogy milyen szuper melltartót vett akciósan 8 ezerért, nyilván ez nonszensz.

Egyél olcsón, persze, spórolj, ahol tudsz, de minden nap rizst meg fagyasztott zöldséget? Inkább törlesztenék kevesebbet, de ez undorítóan monoton, és jó eséllyel nem is túl egészséges. Nem fizikai munkát végzel, igaz?

2018. febr. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

McDonald's gyors kajáldai munka. Szerintem az bőven fizikai munka, bár tény, nem nehéz, de elér gyors.


Hitel nem ahhoz kell nekem, hogy megéljek. Nekem a hobbimhoz kell.

Hobbim a videó készítés.

Jelenlegi projektem egy olyan videó mely akár pénzt is hozhat a konyhára hosszú távon, feltéve ha beválik.

2018. febr. 18. 10:33
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Balázska keresel burgeresként nettó 150e-et, 80e Ft a rezsid, továbbá rizses kajádra költesz 3e-et, majd befizetsz a maradékból 120e-et...

Ügyes vagy és a spórolt pénzből még matt részegre is tudtad inni magad :)

2018. febr. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Már elnézést, de mégis hol említettem azt, hogy az albérletem 80.000ft?

Azt mondtam, hogy valakinek mondjuk 80.000ft az albérlete.

Azért mondtam ezt, mert per pillanat, ez a legolcsóbb Budapesten, de én nem albérletben lakom, hanem munkásszálláson, ami nem is annyira munkás szállás jellegű, sokkal inkább egy Luxus 50M-ft-os kastély felszerelve még pár misis dolgokkal.

A McDonald's biztosítja ezt a családi házat. :)

2018. febr. 18. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!