Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Élő KHR tartozás rendezése,...

Élő KHR tartozás rendezése, hitelből?

Figyelt kérdés
A kérdés adott. Azaz, van egy KHR tartozásom (örökségből fakad) amit önerőből rendezni nem tudok, így szükségem van hitelre amiből ezt rendezni tudnám. Ám, nincs bank aki élő KHR tartozásra adna hitelt. 900.000 kellene, nem nagy összeg. Minden más feltételem a hitelhez megfelelő lenne.
2017. aug. 4. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Provident?
2017. aug. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért nem fizeted ki az örökségből?
2017. aug. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pl azért nem fizetik ki az örökségből, mert pl. örökölt egy házat 10 millió ft értékben, rajta 900 ezer ft tartozással és ha eddig a kérdező albérletben lakott, akkor örömmel beköltözik a házba - viszont mondjuk havi 60-80 ezernél többet nem tud kifizetni.


Jut eszembe, kérdező, nem tudnál részletfizetést kérni, egyezkedni?

2017. aug. 4. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Provident az utolsó lehetőség amit választanék.

Készpénzt nem örököltem, vagyis minimálisat, temetési költséget fedezete (egy részét).

Igen, örököltem házat is, amit nem szeretnék eladni. Egyezkedés előtt, valami megoldást próbálok keresni. tehát az egyezkedést úgy szeretném megpróbálni, hogy valami más megoldás is legyen a tarsolyomban. Azaz ne legyek kiszolgáltatott helyzetben.

Latolgatom a lehetőségeket, amit így KHR-rel a nyakamon, nagyon nehéz. Gyakorlatilag nincs bank aki adna így kölcsönt.

2017. aug. 5. 08:12
 5/5 anonim ***** válasza:

"Provident az utolsó lehetőség amit választanék. ...

Gyakorlatilag nincs bank aki adna így kölcsönt."


Igen, nincs bank, amelyik kölcsön adna - valóban így van. Csakhogy magad is leírtad - nemigen van más lehetőséged - ezért is javasoltam első hozzászólásomban. Később meg a részletfizetés - kérést.

De ha nem tetszik a Provident, akkor próbáld meg a Cofidist :-)


Nem értem egyébként, mit szeretnél, ha mindkét javaslatomat utolsó esélynek írod: innen kölcsönkérni valakitől vagy mit? ha igen, azt nem javaslom - akár még a ház is rámehet...

Mert ugye valami fedezet mégiscsak kellene arra a pénzre, s mi lenne más, mint maga a ház?

Viszont, ha megírtok egy ilyen szerződést és nem tudsz fizetni, rámehet a ház is.

Mondjuk így is, mert előbb-utóbb végrehajtás lesz a dolgon, s akkor végrehajtóval növelt árral már sokkal-sokkal többet kell majd fizetned.

Szóval én a helyedben elsőnek szaladnék a bankkal egyezkedni a részletfizetésre... De tovább nem győzködlek...

2017. aug. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!