Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tudtátok, hogy a banki hitelbő...

Tudtátok, hogy a banki hitelből nem is nehéz kijönni sok esetben?

Figyelt kérdés

Minden ember azt ecseteli "ne vegyél fel hitelt mert örök tartozásban leszel" és hasonló dolgok.

Tudjátok én mit mondok?

Hogy, az az ember aki ezt mondja, "lusta".

Igen, lusta.

Miért?

Mert nem képes semmit feláldozni azért, hogy vissza fizesse a kölcsönt.

Áh, igen, pont beleértve trafáltam.

A pénz az jól jön, igaz?

Vissza adni már nem igazán akarjuk.

Tegyük fel, van az embernek egy átlag keresete, vagyis 150.000ft Nettó. Az allbérlete 80.000ft/hó mindennel együtt. Vagyis marad 70.000ft-ja. az sok pénz. (Ha nincs gyereked, vagyis egyke vagy)


És most jön a csavar.

Nem pizzát, Gyrost, Pulyka pörkölt, Rakott krumplit és hasonló drágább ételeket eszel. Egyél de minden nap nagyon olcsón.

Képzeljétek el, én előre felvásároltam 10kg rizst és 5kg fagyasztott zöldségbkeveréket 3.200ft-ért. és minden nap ezt eszem. A banknak egyben 120.000ft-ot utaltam úgy, hogy 150.000ft a fizetésem. És bumm. Kijöttem a minuszból. Lámpással, Jinnel, vagy esetleg valami csoda folytán? NEM. Én csináltam,és a jó ételeket áldoztam fel 1 hónapig, hogy kijöjjek a tartozásból, és bumm, kijöttem.


Ti mit gondoltok?

Ezt megtudnátok csinálni?



2018. febr. 17. 22:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Mondjuk veszel a földedre egy traktort. ... Ha veszel belőle ... egy házat, azt a pénzt viszi, nem pedig hozza."


Viszi? Havi 25 ezert visz a banki kamat havi 100 ezer helyett ami az albérleti díj lenne? 75 megmarad, ez a viszi?


Ha ez ilyen szuper a bérlés a traktort miért nem bérled szintén a vásárlás helyett?

2018. febr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Viszi? Havi 25 ezert visz a banki kamat havi 100 ezer helyett ami az albérleti díj lenne? 75 megmarad, ez a viszi?


Ha ez ilyen szuper a bérlés a traktort miért nem bérled szintén a vásárlás helyett?"


Nem igazán érted, amit írtam. Aki most vesz lakást, az 2-3 éven belül nagyon meg fogja bánni.

A bank persze, hogy olcsón oda adja a 30 milliós kecóra a hitelt, hiszen 2-3 év múlva fele annyit se fog érni az ingatlan.

A növekvő árak miatt, csak hitellel tud lakást venni a legtöbb ember. És azok száma szép lassan elfogy.

Lesz egy csomó drága lakás, aki pedig meg tudná venni, már felvett hitelt, vagyis lesz egy túlkínálat.

New York és Miami már ezt itták tavaly. Csökkentek a lakás árak, a kereslet pedig 40%-kal esett vissza a 2016-s évhez képest.

Plusz 2020-ban kivezetik az 5%-s áfát. Nincs munkaerő, aki építsen. Lassul a gazdasági növekedés.

Alapkamatot kell emelni, mert növekszik az infláció.

És ahogy ezek összeérnek úgy szép lassan lecsapja a gazdaságot, elsőnek meg a lakás árakat.

2018. febr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Aki most vesz lakást, az 2-3 éven belül nagyon meg fogja bánni."


És eladtad már az összes ingatlanod és albérletbe költöztél? Vagy csak jósolgatsz mert 2-3 éven belül nem lehet majd számonkérni rajtad hogy nem jött be?


"A bank persze, hogy olcsón oda adja a 30 milliós kecóra a hitelt, hiszen 2-3 év múlva fele annyit se fog érni az ingatlan."


Tehát a bank kölcsönad 20 milliót mert tudja, hogy 2 év múlva már csak 10 milliót fog érni a fedezet (az ingatlan) amire kölcsönadta. Logikus?


"Plusz 2020-ban kivezetik az 5%-s áfát. Nincs munkaerő, aki építsen."


Attól csak drágább lesz az új lakás építése, és ha drágább az új lakás akkor a használt lakásárak is nőnek.

2018. febr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!