Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lakás/Ház vásárlás után...

Lakás/Ház vásárlás után mennyi időre jött meg a számla az illetékről?

Figyelt kérdés
2010. jún. 8. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nekem majd 4 éve nem jön...remélem kihúzzák elévülésig :D
2010. jún. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én még be sem költöztem, mert a hitel sokára jött meg, de az illetéket már kiküldték:(
2010. jún. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Szia! Mi is így jártunk a férjemmel. Még meg se kaptuk a hitelt, de a szerződés alá volt írva az ügyvédnél, emiatt a szerződés aláírásától számított 1,5 hónap múlva a kapzsi Apeh már küldte is az illetéket. Írtam nekik egy olyan kérelmet, hogy a szemük-fülük kettéállt, és beleírtam a kérelembe azt is, hogy a bank miatt még be sem költözhettünk a leendő lakásunkba. Ráadásul, a szerződés aláírásától számítva 4-5 hónap telt el, hogy be tudtunk költözni a saját lakásunkba, mert a bank nagyon elhúzta a hitelügyletet, így miért fizettünk volna az Apehnek, amikor az illeték postázásának időpontjában még az sem volt biztos, hogy a miénk lesz a lakás?


Ezután kb. fél év telt el, amikor az Apeh megküldte mindkettőnk részére az illetékmentességet. Kérelem megírásánál vigyázz arra, hogy milyen szavakat használsz, mert az Apehet nagyon meg kell hatni ahhoz, hogy engedjen.

2010. jún. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Sziasztok!

Engem megleptek, mert mindenki horror időket mondott, gondoltam ráérünk, majd 1-2 év múlva megérkezik a csekk.

Nem!

2-3 hét múlva már küldték.

Ez 2004-ben volt.Ismerőseimtől ugyanilyen híreket hallok mostanság.

De ez a hivataltól függ.

2010. jún. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
A beszedést azt nagyon bírják az adást kevésbééé.
2010. jún. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Változó, hogy mikor küldik. VAn akinél egy év, van akinél 2 hónap. Attól függ, éppen mennyi munkát kapnak az ügyintézők, vagy éppen mi a fontossági sorrend.

Ha kérelmet írsz, szerepeljen benne, hogy miért nem tudod egy összegben megfizetni, hogy ez miért nehezítené meg a megélhetést, és írd le, hogy további hátralék kialakulása nem várható. Igazából mindegy mit írsz, az aktuális utasításoknak megfelelően járnak el az ügyintézők, az alapján dől el, hogy elengedik-e, vagy sem, kapsz-e részletet, vagy sem. Teljes összeget 95%, hogy nem engednek el, legfeljebb nagyon nagyon indokolt esetben. Legjobban a 12 havi részlet, plusz 50% elengedés kéréssel jársz.

2010. jún. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hónap múlva jött, de akkor még az illetékhivatal kezelte az ügyeket. A nővérem kb. 4 éve "várja" a kivetést, de még nem kapta meg. Szerencsés volt, mert kb. akkor vette át az APEH az illetékhivataltól ezt is, és állítólag akkora káosz volt benne, hogy lehet, el is felejtődik az egész. Mi is erre várunk, vagyis az elévülésre. Ha az államnak nagyon pénzre van szüksége, előbb kiveti, ha ráérnek, akkor ráérnek. Most sajnos az előbbi van napirenden.
2010. jún. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Részletfizetéssel kapcsolatban: én is megkértem. csatoltam mindenféle számlát, bevételt, stb. plusz persze még a kérelemért is illetéket kellett fizetnem. Válasz: anyagi helyzetem alapján nem látják biztosítottnak, hogy tudnám fizetni a részletet, ezért elutasítják, ergo: fizessem be egyben!! Logikus, nem? Nem fizettem, rárakták a házra, apránként, ahogy volt pénzem, fizetgettem.
2010. jún. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

kb 5honap

nekünk akkor jött

2010. jún. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2 hétre és illetékkedvezményt se adtak és részletfizetést se kaptam.Elő lakáshoz jutó voltam,de azt mondták,a fél ház nem ház! Mert akkor csak fél tulajdonjogot tudtam venni egy zártkertben,azt is kölcsönből...szép jövő!

Ha nekik kell a pénz,akkor te azonnal fizess,bezzeg,ha esetleg neked járna.Na,arra várhatsz!

2010. jún. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!