Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tandíj visszaigénylése lehetsé...

Barta A kérdése:

Tandíj visszaigénylése lehetséges-e?

Figyelt kérdés

Üdv! Lányom főiskolai tanulmányait mi fizetjük, hiszen ő állandó jövedelemmel nem rendelkezik. Nálunk két gyermek van. A családi pótlékot az állam bácsi - egy nappali tagozatos egyetemista után - 1000 Ft-al egészíti ki. Érdeklődnék, hogy a 2017-es évre a befizetett tandíj, vagy annak egy része visszaigényelhető-e? Vagy ezt a támogatást (évi 12,000 Ft)osszunk be, mert ennyi jár?

Köszönet



2018. ápr. 7. 14:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem igényelhető vissza
2018. ápr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%
Nem értem a kérdést. Miért lenne visszaigényelhető? A boltban a kenyér árát sem lehet visszaigényelni. Az állam úgy támogatja a felsőoktatásba járókat, hogy állami ösztöndíjas helyekre is be lehet kerülni. Aki oda nem került be, az nem kap támogatást. Kedvezményes (jelenleg kamatmentes) Diákhitel lehetőség adott azoknak, akik önköltséges képzésre járnak.
2018. ápr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


2/2. Elég lett volna annyi, hogy nem. Érdekes, és szerintem egyértelmű, hogy miért kérdeztem meg, miért merült fel a kérdés! Az ÁFÁT is visszaigényelhetik egyesek, kedvezményes hitelt is folyósítanak bizonyos rétegeknek, vagy nyújtanak különböző támogatást az adókból, amivel könnyítenek lásd életbiztosítás, lakáshitel egy része... stb. Régebben volt idetartozott a tandíj is.... tőled bocsi, hogy megkérdeztem

2018. ápr. 8. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!