Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alberletert mennyit kell adozni?

Alberletert mennyit kell adozni?

Figyelt kérdés
Ki szeretnem adni a lakasomat alberletbe, Sokan maszekba adjak ki igy nem adoznak. Ha en 200ezer forintert kiadom, ebbol mennyi “vesztesegem” lenne?

2018. ápr. 9. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:

15 % SZJA.t kell fizetni.

És az adóbevallásban is feltüntetni majd.


Tehát 200ezer forint esetében 30.000 Ft az adó.

2018. ápr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
200 ezerért mit akarsz kiadni, a Gresham palotát?
2018. ápr. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ugy hallottam hogy ha kiadom, akkor valami kedvezmeny is jar mert egyre tobb a maszek es igy akarjak elerni hogy hivatalosan adjak ki. Ez hulyeseg vagy van benne valami?
2018. ápr. 9. 13:37
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak irtam egy osszeget, most nekem nem az a fontos hogy mennyiert adom ki, hanem hogy mennyit kell adozni. Irhattam volna 50ezret is.
2018. ápr. 9. 13:38
 5/6 xswerdy ***** válasza:

2 hetente van egy ilyen kérdés. de letöltheted a NAV tájékoztatót is.


Amúgy az Szja tényleg 15%, kedvezmény nincs. De nem a bevétel 15%-a, hanem a jövedelemé (tehát költségek levonása után).

2018. ápr. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Estádio de Felchút ***** válasza:

"200 ezerért mit akarsz kiadni, a Gresham palotát?"


Egy 55 m^2-es, 2 szobás, felújított, bútorozott, gépesített, első emeleti, utcai nézetű lakást a Vörösmarty téren.

2018. ápr. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!