Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ilyenkor be vagyok jelentve?

Ilyenkor be vagyok jelentve?

Figyelt kérdés
A mai a harmadik napom lesz az új munkahelyemen, az első nap próbanap volt. Azt mondták, azóta minden napra be vagyok jelentve, de még nem kaptam szerződést, és nem is küldtek el üzemorvoshoz, se tüdőszűrésre. Megnéztem az ügyfélkapumon, ott sincs írva a munka. Ilyenkor lehet, hogy rosszban sántikálnak? Mit tegyek, ha nem ad szerződést? Honnan tudhatom, hogy tényleg be vagyok-e jelentve?

2018. ápr. 25. 11:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Tutira nem vagy bejelentve, kérd a szerződést
2018. ápr. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%

Feltehetőleg azért nem kaptál szerződést, mert napi bejelentéssel, azaz egyszerűsített foglalkoztatásban alkalmaznak jelenleg.

Az egyszerűsített foglalkoztatásnál nem normál munkaviszony, a TB-t magadnak kell ilyenkor fizetni (hacsak nem vagy diák).

Az egyszerűsített foglalkoztatásnál nincs felmondási idő se. Bővebbet itt tudsz olvasni róla:


[link]

2018. ápr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Így van, valószínűleg egyszerűsített foglalkoztatásban alkalmaznak, az nem azonos a munkaviszonnyal. Az EFO-nál napi bejelentés is lehet, a munkaviszonynál ilyen nincs.

EFO-nál nincs tüdőszűrés, üzemorvos, szabadság, táppénz, stb., mint egy munkaviszonynál. Ráadásul fizetned kell magad után az egészségügyi szolgáltatási járulékot.

2018. ápr. 26. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És ez mennyi, milyen időközönként kell fizetni, hogyan, ha pl nincs számlám, kinek, és miért nekem kell?! Erre már jó lenne ha valaki tisztán és érthetően válaszolna... Kezd nagyon elegem lenni ebből az egészből, senki nem mond semmit, a főnök lebegtet előttem valami szerződést, de aláírni még nem írtam alá, nem adta oda, én ezt az egész adózás dolgot már nem értem. Most ha alkalmival vagyok bejelentve, fizetni kell az alap orvosi ellátásért is? És miért? Akkor milyen pénzt és mire fel von le a főnök a fizetésemből adó címszóval?! Ilyenkor mi van???? Nem akarom, hogy még engem sz***passanak meg azért, mert senki nem mond semmit...Annyira ki van ez találva... És ha mondjuk októberig kell csak ott dolgoznom, és utána nem találok melót, akkor egy évig nem lesz semmi pénzem, ha esetleg addig nincs semmi munka? Akkor majd addig az 1 évig, ha munka se lesz, majd jól éhen döglök, mert a drágalátos főnök b**ik normálisan bejelenteni? Mennyi pénzt fognak még lerángatni rólam? Ja és még arra válaszoljon valaki, ha most még van tanulói jogviszonyom, de lemondom, akkor nem leszek biztosítva? És ha nem, miért nem? Egy hét múlva érettségi, de mivel bukok valamiből, ezért felesleges kapálózásnak tartom az egészet, ezért kerestem melót... De hogy így átvernek, mint sz***t a palánkon, arra nem számítottam...
2018. ápr. 26. 08:59
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, először is ne hisztizzél.


Ha diák vagy, akkor meg főleg nem, mert akkor semmi hátrányod nem származik abból, hogy egyenlőre napi bejelentéssel vagy foglalkoztatva.

Másodszor meg azért ne hisztizzél, mert az nem igaz, hogy senki nem mond semmit - hiszen belinkeltem Neked, az egyszerűsített foglalkoztatás hogy néz ki, mit takar.


Azt mondod, a 3.-ik napod volt - akkor mégis milyen levonásról beszélsz a fizetésedből - hiszen gondolom, nem naponta kapod a pénzed - vagy igen?

Más. A legtöbb munkahelyen 3 hónap próbaidővel veszik fel az alkalmazottakat (munkaszerződéssel), ami azt jelenti, hogy egyik pillanatról a másikra, INDOKLÁS NÉLKÜL, BÁRMELYIK FÉL FELMONDHAT. teháőt, ha lenne rendes munkaszerződésed, akkor is munka nélkül maradhatnál egyik pillanatról a másikra. Ez alól védettséget csak az, amikor letelik a 3 hónap és határozatlan idejű lesz a munkaviszony - ekkor már 30 nap a felmondási idő, ami alatt van idő munkát keresni.


Amúgy meg üdv a felnőttek világában - ha most érettségizel, akkor nagyjából 18 körül vagy. Tudom, hogy nem könnyű olvasmány, de időszerű lenne elolvasnod a Munka Törvénykönyvét is - hisztizés helyett.

Meg aztán gondolom, vannak szüleid is - szerintem tőlük is kérdezhetsz nyugodtan :-)

2018. ápr. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ja, és azt is leírtam az előbb a 2-es hozzászólásomban, hogy ha diák vagy, akkor addig nem kell TB-t fizetned.

Higgadj le és értelmezd, amiket írtam :-)

2018. ápr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Így van, hisztit be kell fejezni!


Először is nem írtad, hogy még tanuló vagy. Ez egy fontos tényező! Ebben az esetben kicsit más a "leányzó fekvése".


Egy dolgozót sokféleképpen lehet foglalkoztatni, más-más szabályok vonatkoznak rájuk. Nem mindegy, hogy diák, nyugdíjas, rokkant ellátott, munkaviszonyos, megbízási jogviszonyos, egyszerűsített foglalkoztatott, stb.


A lényeges már leírtuk.

Az EFO-val foglalkoztatott köteles maga után egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni, kivéve, ha nappalis diák, mert akkor a tanulói jogviszonya alapján nem kell, valamint ha van mellette biztosítással járó jogviszonya (tipikusan munkaviszony), mert akkor az alapján nem kell, vagy ha öregségi nyugdíjas, mert akkor meg azért nem kell. Stb.

2018. ápr. 27. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem hisztizek, csak nem akarom, hogy átverjenek. Már csak pár napig vagyok diák, mert ki fogok iratkozni. Azután mi lesz? Hetente kapom elvileg a fizetésemet, kíváncsi leszek rá, hogy megkapom-e... Közben természetesen keresek másik munkát, ahol hajlandóak teljes munkaidőre bejelenteni, és nem nekem kell fizetni mindent, és nem tudnak átverni, de addig sajnos ott kell maradjak, mert kell a pénz...
2018. ápr. 28. 12:12
 9/11 A kérdező kommentje:
Ja, és nem kaptam kézhez semmilyen szerződést, csak mondták, hogy van, de ki hiszi el, amíg nem tudja aláírni...
2018. ápr. 28. 12:14
 10/11 anonim ***** válasza:

De igen, úgy látom, tovább hisztizel és előre fested az ördögöt a falra - totál feleslegesen.

Először is most nappali tagozatos diák vagy, gondolom a főnököd is ezért nem íratta alá Veled a szerződést - hiszen a JELENLEGI jogviszonyod diák.

"Egy hét múlva érettségi, de mivel bukok valamiből..."


Szerintem meg ne a munkával foglalkozz, hanem azzal, hogy letedd az érettségit. Ha csak "valamiből " buksz, akkor még tudsz pótvizsgázni és az érettségi letudva. Érettségi nélkül lényegesen kisebbek lesznek az esélyeid a munkaerő piacon.


Mint írtam, a legtöbb helyen 3 hónap próbaidő van - akkor is egyik pillanatról a másikra munka nélkül maradhatsz - szóval jobb lenne, ha tényleg tanulmányoznád egy kicsit a Munka törvénykönyvét.

És bizony, az első felnőtt, normál fizetésedből 33 %-ot fog levonni az állam (ill. a munkahely) - szóval készülj fel a felnőtt létre.

2018. ápr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!