Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2018 ba hogy zajlik az adóbeva...

Muscleman666 kérdése:

2018 ba hogy zajlik az adóbevallás?

Figyelt kérdés

Sms be igényeltem ma az adóbevallasom elkészitését de azt kaptam vissza üzenetben hogy


Tisztelt Ügyfelünk! 2018.04.27 18:07-kor küldött üzenetére jelezzük, hogy bevallàs tervezet màrcius 19. utàn csak ügyfélszolgàlatainkon kérhetö. NAV



Akkor ez igy jó? Tavaly is sms be kértem.



2018. ápr. 27. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Lekésted. Be kell menned valamelyik ügyfélszolgálatra és ott kérheted. Ha nem teszed, neked kell beadnod.
2018. ápr. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És mi van akkor ha nem igénylem a bevallás elkészitését?
2018. ápr. 27. 19:07
 3/8 anonim ***** válasza:

"Akkor ez igy jó?"


Szerinted jó? Szerintem leírják, hogy nem jó.


"És mi van akkor ha nem igénylem a bevallás elkészitését?"


Akkor látatlanban elfogadod a tervezetet.

2018. ápr. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor csak megcsináljak nekem?
2018. ápr. 27. 19:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell igényelned. Viszont neked a határidőig be kell adnod, ha volt jövedelmed.
2018. ápr. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most akkor kell valamit csináljak vagy sem ? És ha igen mit?
2018. ápr. 27. 22:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha magánszemély vagy, akkor a NAV készít bevallási tervezetet. Március X. Y. napig volt lehetőség több módon jelezni azt, hogy a lakcímedre postázzák ki.


Nem azt kell jelezni, hogy kéred az elkészítését, hanem, hogy postázzák ki.


Akinek van ügyfélkapuja, az ott tudja megnézni, akinek nincs, vagy van, de mégis lakcímre szeretné, az már csak személyesen, az ügyfélszolgálaton igényelheti azt.


Ha nem csinálsz semmit, akkor a NAV által elkészített tervezet lesz a végleges adóbevallásod május 22-én még akkor is, ha fogalmad sincs, mi áll benne.

Mivel nem minden esetben helyes, vagy teljeskörű a tervezet, ezért "illik" ránézni, és ha kell javítani, vagy kiegészíteni azt.

Ha az adózó úgy ítéli meg, hogy jó, és minden szerepel benne, akkor nincs teendője.


Mikor jó egy bevallás? Ha kizárólag olyan módon szerzel jövedelmet, amiről a kifizetőnek/munkáltatónak havonta adatot kell szolgáltatnia az adóhatóságnak, hiszen a NAV ezekből az adatszolgáltatásokból készíti el a tervezetet is. Már akkor gond van, ha az adatszolgáltatás pontatlan, hiányos, téves adatot tartalmaz. Mivel Te ezt nem tudod ellenőrizni, ezért kell összevetni a tervezetet azzal az igazolással, amit a munkáltató/kifizető minden évben köteles kiadni a bevallások elkészítéséhez.


Mikor kell gyanút fogni:

- Ha valamilyen adóval kapcsolatos kedvezményre vagy jogosult, és élni is akarsz vele. Ilyenkor egyáltalán nem biztos, hogy azt tartalmazza a tervezet, amit Te érvényesíteni szeretnél, hiszen a fejedbe nem lát bele az adóhivatal.

- Ha olyan bevételt, jövedelmet szereztél, ami adóköteles, bevallásköteles, és nem tud róla az adóhivatal. Például ingóságot értékesítettél (eladtad az autódat), vagy ingatlant adsz bérbe és ebből származik adóköteles bevételed/jövedelmed, stb.

2018. ápr. 28. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!