Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A nyilatkozat családi kedvezmé...

A nyilatkozat családi kedvezménről részt hogyan kell kitölteni, ha a gyerek év közben született?

Figyelt kérdés

2018. máj. 17. 11:32
 1/5 A kérdező kommentje:

a gyerek februárban született, akkor egész évre lehet kitölteni 1-esekkel a hónapok jogosultsági kódjait, mert várandóság alatt is jogosult voltam?


És az alábbiból viszont mit kell kipipálni, mert ez nem hónapokra hanem egész évre vonatkozik, és valamelyiket kell kipipálni, avgy lehet kettőt? vagy hogyan?


Gyermek után voltam családi pótlékra jogosult, vagy ilyen jogosult közös háztartásban élő házastársa, bejegyzett élettársa voltam, de családi pótlékra nem voltam jogosult


Várandós voltam, vagy várandós nő közös háztartásban élő házastársa, bejegyzett élettársa voltam.

2018. máj. 17. 11:34
 2/5 A kérdező kommentje:
És a várandósság kezdete végét az hónapra vagy hónap és napra kell megadni? Én annak idején a munkáltatónak leadtam a szükséges papírokat és a NAV el is készített az adóbevallás tervezetemet, de ebbe a rublikába annyit írt, hogy 2017-2017. Ezt nekem ki kell javítani pontos dátummal, avgy ha ő ezt írta, akkor nekem is jó lesz?
2018. máj. 17. 11:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha februárban született, akkor február hónapban más jogosult voltál utána családi pótlékra, tehát az már nem "magzati időszaknak" számít.


Minden hónaphoz 1-est írsz, beikszeled, hogy családi pótlékra jogosult voltál, no meg a várandós voltam részt is, majd alatta, hogy 2017. 01. 01. - 2017. 01. 31. (ig)

2018. máj. 18. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
tehát két pipa ha jól értem, és nem a születés dátumát kell írni a várandóság végéhez, hanem az előttte hónap utolsó napját? (febr. közepén született)
2018. máj. 18. 10:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, jól érted. Egyébként a kitöltési útmutatóban is benne van. :)
2018. máj. 19. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!