Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Eladok egy zártkerti ingatlant...

Eladok egy zártkerti ingatlant (kényszerből) amiben tavaly szereztem tulajdonjogot. Venni fogok tanyát azonos értékben. Hogy kell adóznom?

Figyelt kérdés

A helyzet az,hogy tavaly "szert tettem" egy zártkerti ingatlan(ház)fele tulajdonára,aminek a másik felét idén kellene fizetni.De mivel sajnos nem tudom megváltani a másik felét,így eladjuk.

Az én "felem" 2 millió forint.Én ezért veszek egy tanyát.A tanya 1,9 millió de ajtót kell rajta cserélni,így meg lesz a 2 millió összérték biztosan.

Így is kell adóznom az eladott ház után,ha másikat veszek azonnal?Az átírási illetéket biztos kell azt tudom.De más valamit?Ha kell kb. mennyit?

Köszi hogy végigolvastad!!!!


2010. jún. 15. 18:26
 1/2 anonim ***** válasza:

A nem lakóingatlanok, mint a zártkert értékesítése esetén továbbra is a megszerzéstől számított 15 év maradt az adóköteles időszak, ugyanakkor megszűnt az ún. lakásszerési kedvezmény. Ez azt jelenti, hogy a 15 éven belül szerzett ingatlan értékesítéséből származó jövedelem után adókötelezettséged (adóbevallás, adóbefizetés) keletkezik, akkor is, ha ezt a jövedelmet lakás vásárlására fordítod. A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény (továbbiakban: szja-törvény) 63. § (7) bekezdése alapján "az ilyen jogcímen keletkezett adó kérelemre elengedhető, illetve mérsékelhető az adó fizetésére kötelezett jövedelmi, vagyoni és szociális körülményei miatt, különösen akkor, ha az ingatlan-átruházásból származó jövedelmet a magánszemély saját maga, közeli hozzátartozója, volt házastársa vagy vele egy háztartásban élő élettársa lakhatására fordítja." Mivel a szerzést követő évben értékesíted, az adó alapja 2 M Ft, ebből 25%, tehát 500 e Ft adót kell fizetned.


(jogász)

2010. jún. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi szépen,jól lehúz minket az állam,nem mondom.Az a bosszantó,hogy adózott jövedelemből vesz az ember valamit,kifizeti az illetéket és eladáskor megint adózhat...

Inkább nem írom le mit gondolok az ilyen adórendszerről.Mert annak,akinek sok van,annak nem számít mennyit fizet,de aki szegény,annak minden fillér számít.

2010. jún. 18. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!